ГАДЯЦЬКА  РАЙОННА  РАДА

 

РІШЕННЯ

(Тридцять перша  сесія сьомого скликання)

 

16 березня  2018  року

 

Про Звернення депутатів

районної ради

 

 

Відповідно до ст.  43 Закону України  «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи подання Гадяцької районної державної адміністрації,

 

РАЙОННА РАДА ВИРІШИЛА:

 

  1. Прийняти Звернення депутатів Гадяцької районної ради Полтавської області до Прем’єр - Міністра України, Міністра інфраструктури України, що додається.
  2. Направити дане  Звернення  до Прем’єр-Міністра України Гройсмана В.Б., Міністра інфраструктури України Омеляна В.В..
  3. Виконавчому апарату районної ради (Мигаль Н.Г.) забезпечити

оприлюднення даного рішення  у  засобах масової інформації.

 

 

 

Голова

районної ради                                                                       В. НІКІТЕНКО

 

Звернення

депутатів Гадяцької районної ради сьомого скликання Полтавської області до Прем’єр-Міністра України, Міністра інфраструктури України

 

Депутати Гадяцької районної ради протягом 2016-2017 років неодноразово зверталися до Народних депутатів України, Кабінету Міністрів України, Міністерства інфраструктури, Полтавської обласної державної адміністрації, обласної ради  та  в  інші  інстанції  по питанню надання допомоги   та виділення коштів державного бюджету  на ремонт автомобільної дороги державного значення Т-19-04 Білопілля-Терни-Липова Долина-Гадяч протяжністю 15,9 км у межах Гадяцького району.

Згідно адміністративно-територіального устрою даний відрізок дороги з’єднує Полтавську та Сумську області, є артерією життя та має стратегічно важливе значення не тільки для району, для областей Сумської та Полтавської, а й для України в цілому.

Унаслідок загрози людському  життю та здоров’ю, збільшення кількості дорожньо-транспортних пригод перевізники міжобласного автобусного сполучення Харків – Ромни, Суми – Гадяч, Лебедин – Дніпропетровськ, Полтава – Глухів, Харків – Прилуки, Харків – Талалаївка  ще в минулому році  відмовилися здійснювати свої рейси цією дорогою.

На   даний   час   покриття  автомобільної  дороги державного значення  Т-19-04 Білопілля – Терни – Липова Долина – Гадяч у межах Гадяцького району  повністю зруйноване, що не дає  можливості забезпечити безпечний проїзд транспорту. 

З 10 березня 2018 року Служба автомобільних доріг у Полтавській області закрила рух транспорту зазначеною дорогою.

В результаті доступ громадян населених  пунктів сіл Глибока Долина, Мала Побиванка, Пирятинщина  до районного центру для отримання медичних, освітніх та інших послуг є неможливим.  Шкільний автобус щодня не має можливості  чотири рази на день цим автошляхом здійснювати  підвіз учнів  до навчальних закладів м. Гадяча.

Стає неможливим своєчасне надання невідкладної медичної допомоги населенню, створюється реальна загроза для життя громадян. Жителі району не мають можливості вчасно доїжджати до місця праці, навчання та інших життєво важливих місць району. Соціальна напруга зростає з кожним днем.

Завдяки співфінансуванню з місцевих бюджетів, обласного бюджету  у 2016 році на поточний ремонт відрізку автомобільної дороги державного значення Т-19-04 Білопілля – Терни – Липова Долина – Гадяч витратили близько 1500,00 тис грн., але ямкові роботи якісних результатів не приносять.   

Службою автомобільних доріг у Полтавській області (балансоутримувач) у квітні місяці  2017  року проведено тендер на поточний середній ремонт автомобільної дороги державного значення Т-19-04 Білопілля – Терни – Липова Долина – Гадяч (на ділянці км 89+100-105+000) на суму 157,1 млн. грн. У 2017 році з державного бюджету планувалося виділення  1,0 млн. грн. на проведення ремонтних робіт даної дороги. Але фінансування не було. Здійснити ремонт даного відрізку дорожнього полотна  за рахунок  місцевих  бюджетів фінансово неможливо.

15 березня 2018 року Державною службою України з питань надзвичайних ситуацій в районі була здійснена комплексна перевірка виконання вимог законів та інших нормативно – правових актів з питань цивільного захисту, техногенної і пожежної безпеки   та діяльності аварійно – рятувальної служби. Аварійний стан даної дороги зафіксований актом перевірки. 

Враховуючи соціальну значимість порушеного питання, сподіваємося на Ваше розуміння ситуації, підтримку та позитивне вирішення щодо виділення у 2018 році необхідних коштів для проведення ремонтних робіт дорожнього покриття та шляхопроводів до Гадяцького району та влаштування вагових комплексів на території району, адже збільшення терміну експлуатації автомобільних доріг – це наше спільне завдання.

Закликаємо  Прем′єр – Міністра України, Міністрів Кабінету Міністрів України переходити від «палких» слів до конкретних дій.

 

 

Прийнято на тридцять першій

сесії Гадяцької районної

ради сьомого скликання

16 березня 2018 року