ГАДЯЦЬКА  РАЙОННА  РАДА

 

РІШЕННЯ

(Тридцять перша  сесія сьомого скликання)

 

 

 

 16  березня  2018  року

 

Про звіт голови районної

державної  адміністрації

 

 

Відповідно до статей 43,44 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» заслухавши та обговоривши звіт голови районної державної адміністрації  Матюшенка О.В.,

 

РАЙОННА РАДА ВИРІШИЛА:

 

Звіт голови районної державної адміністрації  Матюшенка Олексія Володимировича  про здійснення Гадяцькою районною державною адміністрацією делегованих районною радою повноважень за період з березня 2017 по березень  2018 року  взяти до відома.

 

 

 

Голова

районної ради                                                                      В. НІКІТЕНКО

 

 

 

 

Звіт голови Гадяцької районної державної адміністрації про свою

діяльність за період роботи з лютого 2017 року по березень 2018 року

 

Доброго дня!

Рік, що минає, був цікавим, насиченим подіями і непростим. Незважаючи на всі складності, ми впевнено стоїмо на ногах і продовжуємо розвиватися. Свого часу Наполеон Бонапарт сказав: "Якщо ти хочеш досягти мети, потрібно кожен день хоча б на крок до неї просуватися". Ми взяли на озброєння цей підхід і прийняли рішення не зважати на жодні труднощі, крок за кроком, наближатися до поставлених цілей.

Минулого року нам вдалося закласти суттєвий фундамент для кардинальних перетворень. І зараз ми можемо упевнено заявити – ми маємо ті перші реальні зміни.

З метою підвищення рівня фінансової забезпеченості місцевих бюджетів та забезпечення стабільності роботи бюджетної сфери на протязі 2013-2017 років було розроблено заходи щодо наповнення бюджету, економного і раціонального використання бюджетних коштів та посилення фінансово-бюджетної дисципліни. Реалізація заходів забезпечила позитивні результати. Перевиконання планових призначень дохідної частини бюджету створює базу як для фінансування соціально-захищених статей,  так і зміцнення матеріально-технічної бази бюджетних установ, проведення капітальних ремонтів. 

За останні п'ять років спостерігається позитивна тенденція росту доходів місцевих бюджетів. Із 2013 року до 2017 року власні доходи збільшились у двічі. Ця тенденція і є зміцненням фінансової бази органів місцевого самоврядування.

Одним з основних джерел наповнення місцевих бюджетів є орендна плата за землю. Місцеві бюджети Гадяцького району за 2017 рік  отримали 42 110,5 тис.грн. орендної плати за землю, що становить 32%  питомої ваги від загальних надходжень, та на 10 346,8 тис.грн. більше ніж за 2016 рік.

Повний та достовірний облік землі, дані державного земельного кадастру, сприяє з року в рік суттєвому збільшенню  надходжень,  так у 2015 році надходження збільшилися до попереднього року на 8 195,9 тис.грн., у 2016 році  на 11240,3тис.грн., у 2017 році збільшилися на 10 346,8 тис.грн.

Розпоряджатися цими коштами громади можуть на власний розсуд. Від обсягів отриманих надходжень залежить рівень фінансування заходів із вирішення соціально-економічних питань, ремонт місцевих доріг, об’єктів культури, освіти на території сільських рад.

Видатки місцевих бюджетів включають бюджетні призначення, установлені рішенням про місцевий бюджет, на конкретні цілі, які пов’язані з реалізацією відповідних програм. У середньому за рік видатки місцевих бюджетів збільшувались на 70 840,0 тис.грн.

Резерви для поповнення бюджету, безумовно, є. Повсякчас ведеться робота по виявленню таких резервів, тож потенціал для зростання бюджетних надходжень ще залишається доволі значущим.

На допомогу сільськогосподарським товаровиробникам у районі реалізується Програма розвитку та підтримки аграрного комплексу Гадяцького району за пріоритетними напрямками на 2016-2020 роки. У 2017 році на виконання завдань та заходів Програми з районного бюджету освоєно 353 тис. грн. Це і часткове відшкодування вартості придбаного обладнання для заморозки продукції садівництва (150,0 тис. грн. кошти районного бюджету, 140,0 тис. грн. кошти обласного бюджету), і проведення семінарів по сільськогосподарській кооперації (8,0 тис.грн. з районного бюджету), і посадка малини на пришкільних ділянках Сватківської школи (30,0 тис.грн. з районного та 30,0 тис.грн. з обласного бюджету).Особистому селянському господарству району  виділено 30 тис. грн. (по 15,0 тис. грн. з районного та обласного бюджету) на відшкодування вартості сироварні. У серпні 2017 року в с. Лютенька створено СОК «Корівка-2017». З районного бюджету та бюджету Лютенської сільської ради виділено по 150,0 тис.грн. на придбання аналізатора молока Екомілк-М, блок модулю, автомобіля ГАЗ-3307 для транспортування молока. Показала свою ефективність і районна Програма часткового відшкодування кредитів, залучених фізичними особами на впровадження енергозберігаючих заходів. У 2017 році 14 сільських родин скористалися теплими кредитами у рамках вищезазначеної програми та отримали відшкодування з районного бюджету майже 50,0 тис. грн.

В рамках фінансово-кредитної та інвестиційної підтримки в районі працює Гадяцький районний фонд підтримки підприємництва. За 2017 рік через фонд профінансовано бізнес проектів на суму 560,0 тис. грн.

У 2017 році велика увага приділялась ремонту дорожнього господарства району, на що було спрямовано 16,8 млн. грн., у тому числі з сільських бюджетів освоєно 10,2 млн. грн., з обласного бюджету – 2,5 млн. грн., з районного бюджету – 1,1 млн. грн., кошти ГПУ – 3,0 млн. грн. Спільними зусиллями на соціально-економічний розвиток  району вдалося  залучити 1 млн. грн. з державного бюджету: 300,0 тис. грн. спрямовано на реконструкцію даху в Рашівській школі та  700,0 тис. грн. на реконструкцію системи теплопостачання  з встановленням блочно-модульної топкової в Римарівській школі. Крім того, успішно реалізуються заходи з енергозбереження по закладах освіти, медицини та культури шляхом ремонту та утеплення покрівель, заміни вікон та дверей, встановлення грат.

Для залучення інвестицій в Гадяцький район в 2017 році на обласний конкурс було подано 3 проекти розвитку територіальних громад, які отримали перемогу та будуть фінансуватися в 2018 році. Ці проекти являються результатом міжмуніципального співробітництва територіальних громад. Це проекти по придбанню баків для твердих побутових відходів, придбанню пожежного автомобіля для Петрівсько-Роменської, Ручківської, Середняківської та Березоволуцької сільських рад, проект по розвитку пожежної охорони для Рашівської, Лисівської та Харковецької сільських рад.

             На конкурс проектів «Бюджет участі Полтавської області» від Гадяцького району було подано 20 проектів. 9 проектів від Гадяцького району отримали перемогу та будуть фінансуватися у 2018 році. Загальна вартість - 900 тис. грн., з яких 450 тис. грн. - кошти обласного бюджету, 450 тис. грн. - кошти місцевих бюджетів. Отримані кошти будуть направлені на придбання сучасних спортивно-дитячих майданчиків, реалізацію заходів з енергозбереження.

Продовжуємо гарні традиції. Конкурс «Краща автобусна зупинка» ми спільно із районною радою, проводимо вже другий рік поспіль. За результатами конкурсного відбору 1 місце здобула  Сватківська громада. Їм дістаються 100 тисяч гривень; 2 місце, а з ним 60 тисяч гривень, які громада може витратити на втілення ще одного або кількох важливих проектів, дісталися Великобудищанській громаді; 3 місце і 40 тисяч гривень призових дісталося Краснолуцькій громаді.

Крім того, в Гадяцькому районі в 2017 році розпочато реалізацію проекту «Безпечний район». Це встановлення камер відеоспостереження, робота по створенню єдиного центру безпеки (кол-центру), В 2017 році було створено комунальне підприємство «Сервіс». Основними завданнями якого є робота щодо збору та утилізації твердих побутових відходів. Також пріоритетними завданнями КП «Сервіс» стало організація благоустрою в населених пунктах району, охорона громадського порядку та утримання доріг районного значення. Нещодавно було створено газову службу для обслуговування газових котелень державних закладів, що суттєво зекономить бюджетні кошти.

З метою покращення якості надання послуг у соціальній сфері, до Переліку відділу-центру надання адміністративних послуг внесено послугу – призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг,  придбання  скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива. У 2017 році у Гадяцькому районі послугою з оформлення субсидії он-лайн скористалося 66 заявників. За допомогою сучасних електронних пристроїв через сайт Міністерства соціальної політики допомагають заявнику оформити субсидію он-лайн, заповнивши заяву та декларацію.

2017 рік став роком серйозної роботи в розвитку медицини. Гадяцький район є пілотним проектом у галузі реформування медицини на Полтавщині. У нас запущено систему «електронний пацієнт», яка охоплює весь район, проводиться ремонт медичних установ та закупівля сучасної техніки.

В рамках тісної співпраці з органами місцевого самоврядування в 2017 році Гадяцькою ЦРЛ отримано кошти з районного бюджету в сумі 6756,37 тис. грн. та з сільських бюджетів в сумі 838,0 тис.грн.. За рахунок отриманих коштів була значно зміцнена матеріально-технічна база Гадяцької ЦРЛ, придбано лікувально-діагностичне обладнання, медикаменти.

         Протягом 2017 року проведено капітальний ремонт неврологічного та терапевтичного відділень, що дало змогу створити медичні послуги з належними побутовими та санітарно-гігієнічними умовами для працівників закладу та перебування хворих.

         Впроваджено енергозберігаючі заходи (вікна, двері, батареї опалення), на які затрачено 900,0 тис.грн.

         За рахунок коштів районного бюджету в 2017 році було проведено поточні ремонти трьох рентгенкабінетів, підвальних приміщень, теплових мереж, системи освітлення та каналізаційних колодязів на суму 810,67 тис. грн.

         Протягом 2017 року заклад працював над впровадженням електронної системи обліку медичної інформації. Метою електронної програми є розширення можливостей аналізу і полегшення обміну інформацією між закладами І та ІІ рівня. Впроваджено модулі реєстратур, профогляд, запис пацієнта до лікаря, ф.066/о виписка із стаціонару. Всі лікарі поліклінічного та стаціонарних відділень забезпечені комп’ютерною технікою, принтерами (на суму 237,43 тис.грн.).

         Для своєчасного виявлення, діагностики, лікування хворих з районного та сільських бюджетів було виділено кошти на:

 • придбання сучасного гастрофіброскопа в сумі 550,0 тис. грн. (300,0 тис. грн. – депутат обласної ради Сухань О.Я., 250,0 тис. грн. – районний та сільські бюджети),
 • придбання стоматологічної установки в с. Березова Лука – 90,0 тис.грн.,
 • придбання медичного обладнання – 473,55тис. грн.,
 • придбання медикаментів для невідкладних станів, інсультів, хворих на цукровий діабет І типу – 920,0 тис. грн.

         Значну підтримку в до оснащенні закладу було надано за рахунок «Світового банку»:

 • 2 УЗД-апарати,
 • 3 аналізатори (2 гематологічних, 1 біохімічний),
 • переносний ШВЛ-апарат,
 • холтерівське моні торування,
 • дефібрилятор,
 • 2 монітори добового вимірювання тиску.

З метою поліпшення надання первинної медико-санітарної допомоги населенню та покращення матеріально-технічної бази структурних підрозділів закладу, в рамках тісної співпраці з районною та сільськими радами Комунальному закладу «Гадяцький ЦПМСД» протягом 2017 року було отримано додаткових коштів в сумі 6869,8 тис. грн., в тому числі районний бюджет – 3652,9  тис. грн., субвенції сільських рад – 2195,5 тис. грн. За рахунок отриманих коштів була значно зміцнена матеріально-технічна база  структурних підрозділів закладу. Першочергова увага приділяється доукомплектуванню необхідним лікувально-діагностичним обладнанням та придбанню медикаментів. Протягом року придбано два гематологічних аналізатори, витратні матеріали до гематологічних аналізаторів семи амбулаторій на суму 164,7 тис. грн., тест-смужки для проведення аналізів сечі для 14 амбулаторій на суму 44,4 тис. грн.

Для своєчасного виявлення, діагностики та спостереження цукрового діабету цього року придбано 7 глюкометрів на суму 10,5 тис. грн. та тест-смужки для вимірювання рівня цукру в крові для 26 підрозділів закладу на суму 65,4 тис. грн. Для Березоволуцької та Біленченківської АЗПСМ придбано електронні тонометри для вимірювання внутрішньоочного тиску, холестерометри та тест-смужки до них для 10 амбулаторій, 21 апарат для вимірювання артеріального тиску, 2 пульсоксиметри, 2 портативні отоофтальмоскопи, 5 вагів, 15 настільних спалювачів голок та деструкторів шприців для 9 амбулаторій та 6 ФАПів та інше медичне обладнання на суму 220,0 тис. грн.

За кошти місцевого бюджету протягом року було придбано ліків для надання невідкладної допомоги на загальну суму 300,0 тис. грн., з них кошти районного бюджету – 270,6 тис. грн. На придбання туберкуліну для проведення туберкулінодіагностики дітям було виділено з місцевого бюджету 178,4 тис. грн., в тому числі з районного бюджету 150,0 тис. грн., субвенції сільських рад – 12,5 тис. грн.

З 1 квітня 2017 року розпочала свою дію урядова програма «Доступні ліки». На її фінансування в Гадяцькому районі було виділено з Державного бюджету кошти в сумі 1094,9 тис. грн., які було 100 % освоєно.

Значну підтримку в дооснащенні закладу було надано за рахунок коштів Світового Банку в рамках пілотного субпроекту «Запровадження інноваційної моделі системи надання послуг хворим на артеріальну гіпертонію у Полтавській області». У 2017 році на заклад було безкоштовно передано 16 дефібриляторів, 18 моніторів добового вимірювання артеріального тиску, 74 сумки термоконтейнера та 74 контейнера для транспортування біоматеріалів, контейнери для забору сечі та вакутаймери. Також отримано 12 одиниць комп’ютерної техніки, 2 багатофункціональні пристрої, 12 блоків безперебійного живлення, обладнання для відео нарад та меблі. Всього отримано обладнання на загальну суму 2345,1 тис. грн.

У 2017 році завершено заміну вікон та дверей на енергозберігаючі в усіх структурних підрозділах закладу. Було проведено заміну 76 вікон та 15 дверей вартістю 381,8 тис. грн., в тому числі за рахунок коштів районного бюджету 234,2 тис. грн., субвенції сільських рад – 147,6 тис. грн. Заміна вікон та дверей в основному проводилася по співфінансуванню з районного бюджету та бюджету сільських рад. У березні 2017 року відкрито нову відремонтовану Мартинівську амбулаторію ЗПСМ, ремонт якої вдалося виконати за рахунок перевиконання сільського бюджету. Відтепер приміщення амбулаторії відповідає всім сучасним вимогам. За рахунок коштів районного бюджету у 2017 році в закладах було проведено  поточних ремонтів на суму 279,9 тис. грн. У 2017 році розпочато капітальний ремонт з впровадженням енергозберігаючих заходів Лютенської АЗПСМ вартістю 1480,0 тис. грн.

У 2017 році за рахунок коштів районного бюджету підключено до мережі Інтернет 20 ФАПів закладу та за рахунок субвенцій сільських рад придбано комп’ютерну техніку на суму 65,2 тис. грн.

З метою кадрового забезпечення та матеріального зацікавлення медичних працівників в наданні якісної медичної послуги було затверджено районну Програму місцевих стимулів для медичних працівників Гадяцького району на 2017-2020 роки.

На сьогоднішній день всі заклади освіти району100% підключені до  високошвидкісної мережі Інтернет. Відбувається постійна комп’ютеризація навчальних закладів. В минулому році придбано комп’ютерів за рахунок коштів районного бюджету та за рахунок коштів сільських рад на загальну суму 652 ,23 тис. грн. У 2017 році проведено поточних ремонтів на загальну суму 1756,00 тис. грн., що в порівнянні з 2016 роком кількість відремонтованих закладів зросла на 34%. Замінено вікон на загальну суму 1113,00 тис. грн. Поетапно встановлено LED освітлення у загальноосвітніх навчальних закладах району на суму 409, 98 тис. грн. Модернізація внутрішнього освітлення сприяє скороченню споживання електроенергії та значній економії бюджетних коштів. За рахунок співфінансування субвенційних коштів залишку субвенції з державного бюджету на соціально-економічний розвиток території та субвенційних коштів Рашівської сільської ради було проведено капітальний ремонт даху у Рашівській ЗОШ І-ІІІ ступенів на суму 587,25 тис. грн, проведено реконструкцію тепло генераторної  Римарівської ЗОШ І-ІІІ ступенів на загальну суму 1100,00 тис. грн.

Робота закладів культури Гадяцького району протягом 2017 року була спрямована на впровадження новітніх форм роботи, модернізацію бібліотечної справи, популяризацію народної художньої творчості,  покращення матеріально-технічної бази, відновлення системи опалення, а найголовніше - виховання громадської свідомості, патріотизму, духовності.

На галузь культури Гадяцького району у 2017 році виділено 12236,00 тис. грн., що на 4 млн. більше ніж у 2016 році. Також, за звітний період надійшли субвенції із сільських рад та Сергіївської ОТГ у сумі 702,5 тис. грн.

Успішно реалізується програма енергозбереження шляхом ремонту та утеплення покрівель, заміни вікон та дверей, встановлення грат. У 2017 році на дані цілі використано 346,0 тис.грн. із районного бюджету, також освоєно 61,0 тис. грн. на утеплення та ремонт приміщення Гадяцької центральної бібліотеки ім.Лесі Українки. У Гадяцькому районі підключено до Всесвітньої інформаційної мережі 35 бібліотек із 37 на селі, а також 2 бібліотечні установи у місті. На поповнення матеріально-технічної бази бібліотечних установ витрачено коштів у сумі 226,0 тис. грн., з яких 119,5 тис. грн. субвенції сільських рад та 106,5 тис. грн. з районного бюджету.

Пріоритетними завданнями галузі у  2017 році стало виконання районної програми «Відродження історико-культурної спадщини Гадяцького краю на 2017- 2020 роки». На сьогодні розпочато роботу по облаштуванню території та реконструкції приміщення під краєзнавчий музей «Козацький край» у с.Червоний Кут, де щорічно відбувається фестиваль «Підкова козацької слави». При Гадяцькій центральній районній бібліотеці ім.. Л.Українки з 01.12.2017 створено сектор туризму та краєзнавчої роботи.

Для покращення умов праці по обслуговуванню населення, надання методичної і практичної допомоги закладам культури району придбано автомобіль марки  ЗАЗ SENS TF 698 K 22N вартістю 199,00 тис. грн.

Одним із пріоритетних завдань для голови райдержадміністрації є розвиток спорту в районі, залучення до систематичних занять фізичною культурою та спортом якомога більшої кількості дітей, забезпечення більш якісним спортивним інвентарем та обладнанням, постійна підтримка талановитих дітей,  участь на протязі року в змаганнях  районного, обласного та Всеукраїнського рівня. У 2017 році  у Гадяцькій КДЮСШ було відкрито 5 відділень з видів спорту: бокс, футбол, волейбол, легка атлетика, дзюдо. За рік на навчально-спортивну роботу використано 60,00 тис. грн., на придбання спортивного обладнання та інвентарю 120,00 тис. грн. Учні спортивної школи на протязі року приймали участь в обласних та всеукраїнських змаганнях з різних видів спорту. Серед кращих результатів слід відмітити:

 • Чемпіони Полтавської області з футболу серед дублюючих складів ФК «Псел»;
 • Чемпіони Полтавської області з футзалу серед учнів 2001-2002 р.н.;
 • Бронзових призерів Чемпіонату області з футзалу серед команд ДЮСШ, СДЮШОР, СК учнів 2002-2003 р.н.;
 • Бронзових призерів з Чемпіонату області з футзалу серед учнів 2006 р.н. ;
 • Срібних призерів з футзалу в залік обласної спартакіади школярів;
 • Призерів та чемпіонів Полтавської області з боксу та дзюдо.

У 2017 році проведена колосальна робота для покращення надання якісних послуг населенню району.

Для соціального захисту населення в рамках 6 місцевих програм було виділено 2505,00 тис.грн.

Центром реабілітації дітей-інвалідів була організована додаткова послуга відвідування басейну, Гадяцької спеціалізованої школи-інтернат І - ІІІ ступенів імені Є. П. Кочергіна (оплачено послугу на суму 2400 грн., 30 грн. 1 заняття), що є розширенням спектру послуг з фізичної реабілітації, діти отримують абонементи на відвідування басейну тривалість кожного абонементу 8 відвідувань басейну.

Піклуємося про незахищені верстви  населення. В минулому році за рахунок субвенції загального фонду державного бюджету райдержадміністрацією за 1750 тис. грн. придбано сучасний будинок для 5 вихованців дитячого будинку сімейного типу.

У Гадяцькому районному територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) в 2017 році з районного бюджету додатково виділено кошти в сумі 75,56 тис. грн., а саме:

- на проведення енергозберігаючих заходів та для зручності пересування осіб з інвалідністю в інвалідних візках використано кошти в сумі 14,00 тис. грн. на заміну вхідних дверей;

- для   поточного   ремонту мережі електроосвітлення адмінприміщення по вул. Героїв Майдану, 11,  в сумі 32,94 тис. грн.;

- на закупівлю комп’ютерного обладнання – в  сумі  12,42 тис. грн.;

 - на закупівлю  кондиціонерів - в сумі  16,20 тис. грн.

Територіальний центр у 2017 році залучив субвенційні кошти  з бюджетів Березоволуцької,  Веприцької, Середняківської, Бобрицької та Сергієвської сільських рад  для придбання  велосипедів  соціальним робітникам, обладнання та інвентарю в суму 57,79 тис. грн. 

В грудні 2017 року придбано автомобіль Рено Лоджі вартістю 454,00 тис. грн. за субвенційні кошти сільських рад.

Підбиваючи підсумки 2017 року нам багато вдалося досягти, але ще багато потрібно і зробити.

Наразі залишаються проблемними :

- Липово-Долинська дорога (потрібно 12000 тис. грн.)

- Засміченість району (відсутність паспортизованих сміттєзвалищ)

- Проблеми з санітарним станом питної води (50% населення користуються колодязями)

- Рівень безробіття (відсутність робочих мість у селі)

- Відсутність молодих кадрів та новітнього обладнання в медицині.

Тому це і будуть пріоритетнами напрямками роботи на майбутнє.

Великий політик і борець за справедливість Нельсон Мандела казав: "Піднявшись на високу гору, ти побачиш перед собою безліч інших вершин, які тобі ще доведеться покорити". І ми готові до нових викликів.