ГАДЯЦЬКА РАЙОННА РАДА

РІШЕННЯ

(Сорок друга сесія шостого скликання)

 

 23.10.2015

Про звіт голови районної ради

про свою діяльність за період

з вересня 2014   по вересень

2015 року

 

 

 

 

Відповідно до пункту 17 частини 6 статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні,

РАЙОННА РАДА ВИРІШИЛА:

 

Звіт голови Гадяцької районної ради Нікітенка Володимира Павловича про свою діяльність за період з вересня 2014   по вересень 2015 року взяти до відома.

 

 

Голова

районної ради                                                                     В.П.НІКІТЕНКО

 

 

Звіт

голови Гадяцької районної ради про

свою діяльність за період з вересня 2014 по вересень 2015 року

 

                       Шановні депутати, запрошені!

Відповідно до ст. 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні вношу на ваш розгляд звіт про роботу голови районної ради за період з вересня 2014 року по вересень 2015 року.

Це своєрідне підбиття підсумків колективної роботи - кожного депутата, постійних комісій районної ради, президії, виконавчого апарату районної ради.

Звітний період був насичений політичними подіями в країні.

Наша держава переживає складний час і необхідно було консолідувати зусилля на підтримку громади та наших земляків, що захищають суверенітет та територіальну цілісність України в зоні АТО, забезпечити стабільне функціонування установ, організацій, підприємств району, соціальний захист населення.

         На протязі всієї історії України за її незалежність, самостійність боролися цілі покоління українських патріотів, за неї сьогодні гинуть українські воїни та мирні громадяни. Серед них і наші земляки: Микола Прудій, Юрій Кириєнко, Анатолій Лифар, Руслан Пономаренко, Ігор Жадько, Сергій Ільченко.

                         Вічна їм пам'ять.

Склад Гадяцької районної ради шостого скликання визначений у кількості 56-и депутатів, але практично 38-40 депутатів районної ради активно працюють і виконують свої депутатські повноваження, постійно відвідують засідання постійних комісій та сесій районної ради.

           Районна рада у звітний період працювала відповідно до плану роботи, в межах Конституції України та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Зупинюся на головному.

Районна рада, її депутатський корпус тісно співпрацювали з районною державною адміністрацією, міськсільвиконкомами, керівниками підприємств, установ, громадськими організаціями. Саме така дієва співпраця забезпечила виконання завдань щодо розвитку економіки, соціального захисту населення, вирішення першочергових питань життєдіяльності нашого району.

         Як передбачено ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» районна рада проводить свою роботу сесійно.

За звітний період проведено 9 пленарних засідань сесій районної ради, на яких прийнято 120 рішень.

12 рішень стосуються економічного і соціального розвитку району,

11 - з бюджетних питань (затвердження, виконання, внесення змін до районного бюджету),

38 - рішення з питань управління майном спільної власності територіальних громад району,

13 - направлені на вирішення питань розвитку освіти, культури,

11 - з питань охорони здоров´я та соціального захисту населення,

11 - з питань правопорядку,

4 - рішення про звернення депутатів,

20 - з інших важливих для життя району питань.

 

У 2015 році прийнято 10 нових та внесено зміни до 18 діючих Програм.

Належна увага приділялась контролю за виконанням прийнятих рішень.

        В даний час на контролі перебуває 50 рішень, які контролюють профільні комісії районної ради спільно з виконавчим апаратом районної ради. Періодично дані питання заслуховуються на засіданнях постійних комісій та пленарних засіданнях ради.

 

Шановні депутати!

Важливою формою роботи ради є засідання президії районної ради та постійних комісій.

За звітний період ми провели 8 засідань президії, на яких розглядалися питання про скликання чергових та позачергових пленарних засідань районної ради, формування порядку денного, розглядалися проекти рішень районної ради, пропозиції і зауваження депутатів.

Так, першими в області, за ініціативи президії,   Гадяцька районна рада прийняла Заяву щодо підтримки Звернення Верховної Ради України до Організації Об’єднаних Націй, Європейського парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ГУАМ, національних парламентів держав світу про визнання Російської Федерації державою –агресором і визнання «ДНР» та «ЛНР» терористичними організаціями.

         На засідання президії завжди запрошувались всі ініціатори та розробники проектів рішень районної ради, всі питання порядку денного обговорювались і потім вносились або знімались з розгляду сесійного засідання.

Протягом звітного періоду відбулося 38 засідань постійних комісій, більшість з них спільні. Загалом комісіями розглянуто 230 питань.

Левова частка роботи з розгляду питань відбувається саме на засіданнях постійних комісій, які діють відповідно до загального плану роботи районної ради, Положення про постійні комісії районної ради та Регламенту районної ради.

Саме там опрацьовуються проекти рішень і програм, готуються відповідні висновки, рекомендації, які вносяться на розгляд сесії, здійснюється контроль за їх виконанням. Члени постійних комісій переймаються кожним питанням порядку денного, вносять відповідні пропозиції та зміни, активно висловлюють своє бачення вирішення тих чи інших проблем.

Такий принцип роботи дозволяє виходити на пленарні засідання з належно підготовленими проектами рішень.

 

                   Шановні колеги!

 

         Зусилля депутатського корпусу й райдержадміністрації   були спрямовані на забезпечення виконання першочергових завдань з формування й наповнення бюджету району.

       Впродовж звітного періоду, майже на кожне пленарне засідання сесії районної ради ( на 6 сесіях районної ради ) вносилися питання про внесення змін та доповнень до показників районного бюджету, та затверджувалися звіти про виконання бюджету за 3 місяці, та за 6 місяців 2015року .

       В цілому було внесено зміни до доходної частини бюджету на суму 61,8 млн. грн. з них   збільшено планові надходження по закріплених доходах на 4,3 млн. грн.   та видаткової частини бюджету на суму   64,0 млн. грн..

     За   звітний період     до загального фонду районного бюджету надійшло 170,2 млн. грн., що складає 97,9%. до запланованого. Власних доходів отримано   36,5 млн. грн. Виконання планових показників проведено на 102,6%.   Порівняно з надходженнями за відповідний період минулого року приріст склав 10,9 млн. грн. або 142,5%.

   З початку 2015 року отримано дотацій та субвенцій з державного бюджету на загальну суму 130,0 млн. грн., що більше від відповідних находжень минулого року на 32,0 млн. грн. Новацією бюджету 2015 року є утримання шкіл та лікувальних закладів за рахунок субвенції з державного бюджету. За звітний період отримано освітньої субвенції 39,1 млн. грн., медичної - 25,3   млн. грн.    

     У звітному періоді продовжено практику перерахування субвенцій районному бюджету із міської та сільських рад, про що було укладено відповідні угоди   між органами місцевого самоврядування на загальну суму 8,9 млн. грн. За 9 місяців до районного бюджету отримано вищезазначених субвенцій 6,9 млн.

грн.

       Видатки районного бюджету за звітний період проведені на суму 170,3 млн. грн. в т.ч. по загальному фонду бюджету на суму 163,4 млн. грн.. та по спеціальному фонду 6,9 млн. грн.    

       Одним із пріоритетних напрямків у роботі районної ради залишається підтримка галузі освіти.

За 9 місяців 2015 року на утримання установ освіти використано по загальному   фонду бюджету   44,0 млн. грн., що складає 91,8% до запланованих асигнувань.

         По спеціальному фонду бюджету за звітний період поточного року проведені видатки, враховуючи власні надходження бюджетних установ, на суму 2,3 млн. грн.

придбано матеріалів та предметів на суму 1,6 млн. грн. ;

основних засобів   на суму 431,6 тис. грн. ;  

на проведення капітальних ремонтів   використано 284,4 тис. грн.

на проведення будівництва та реконструкцію загальноосвітніх навчальних закладів використано 200,8 тис. грн.

         З початку року на утримання закладів охорони здоров”я з районного бюджету використано 28,3 млн. грн.

         З них: на утримання ЦРЛ - 19,4 млн. грн.

         центру первинної медико- санітарної допомоги -8 9 млн. грн.

         Використання коштів на медикаменти та перев’язувальні матеріали з початку року склало 1714,3 тис. грн. тоді як за відповідний період минулого року такі видатки були проведені на суму 1069,0 тис. грн.

         На придбання основних засобів для установ охорони здоров”я району   станом на 01.09.2015 року направлено 800,3 тис. грн..

         Проведено капітальних ремонтів   на суму 152,7 тис. грн.

У звітному періоді видатки на соціальний захист населення по загальному фонду бюджету склали 66,7 млн. грн., або 93.4% до плану.

На утримання закладів культури використано 5,2 млн. грн.

На придбання основних засобів по установах культури у цьому році   направлено 146,0 тис. грн.. які використані на придбання сценічних костюмів,   музичної апаратури, комп’ютерної техніки.

Виплачено літературну премії ім. О.Пчілки в сумі о 15,0 тис. грн.

           Окремо зупинюсь на виконанні основних районних Програм. На контролі районної ради на даний час перебуває 39 програм.

         На першому плані Програма соціально – економічного розвитку району. Практично на кожній сесії районної ради до неї вносилися зміни та доповнення, виділялися додаткові кошти на ремонт закладів освіти, охорони здоров’я, впровадження енергозберігаючих заходів.

       У звітному періоді велика увага приділялась ремонту доріг. На автомобільних дорогах Гадяцького району виконано найбільші обсяги ремонтних робіт порівняно з попередніми роками. В сільських населених пунктах всього проведено ремонтних робіт на суму понад 5,6 млн. грн., відремонтовано близько 42,0 тис. кв. м дорожнього покриття, в тому числі капітальний ремонт проведено на суму

1,031 млн. грн. відремонтовано 5,2 тис. кв. м. В районі (одному із перших в області) проводяться роботи по ремонту доріг загального користування місцевого значення за кошти сільських, районного, обласного бюджетів та в рахунок соціальних угод. На даний час всього відремонтовано понад 5 тис. кв. м доріг місцевого значення, освоєно 1,7 млн. грн. бюджетних коштів. У вересні поточного року сесією районної ради виділено з районного бюджету 800,0 тис. грн. на ремонт доріг місцевого значення, вже освоєно 300,0 тис. грн.

         Особлива увага приділялася соціальному захисту населення, учасників АТО та членів їх сімей.

         Протягом року відповідно до прийнятих районною радою Програм неодноразово виділялися кошти   на надання одноразової грошової допомоги, оздоровлення учасників АТО та членів їх сімей, проїзд у міському пасажирському транспорті та приміських маршрутах членів сімей загиблих ветеранів війни, дітей, вдів та батьків учасників АТО.

За звітний період на суму 343,6 тис. грн. з районного бюджету   виплачено матеріальну допомогу   громадянам , які перебувають в складних життєвих обставинах та військовослужбовцям які беруть участь в АТО. Проведено оздоровлення дітей на суму 99,0 тис. грн. та оздоровлено демобілізованих учасників АТО та членів їх сімей на суму 182,9 тис. грн. 145 тис. грн. виділено на фінансову підтримку діяльності громадських організацій інвалідів¸ воїнів – інтернаціоналістів, ветеранів війни і праці.

         З метою своєчасного та якісного оформлення субсидій та різних видів державних допомог населенню виділено управлінню соціального   захисту       населення райдержадміністрації

83 тис. грн. на друк бланків заяв, декларацій, забезпечення канцелярським приладдям та оргтехнікою.

         Районною радою надано дозвіл на встановлення меморіальних дошок землякам, які загинули захищаючи суверенітет та територіальну цілісність нашої держави, їх імена посмертно занесено до Районної Книги Пошани.

         У рамках виконання районної Комплексної програми профілактики злочинності та правопорушень на 2011 – 2015 роки Гадяцькому РВ УМВС у 2015 році надано допомогу в сумі 70 тис. грн. на придбання та встановлення камер відеоспостереження та 178 тис. грн. на забезпечення паливно – мастильними матеріалами.

       Вперше за практику діяльності районної ради депутатами була підтримана та прийнята Програма забезпечення виконання Гадяцькою районною державною адміністрацією делегованих їй районною радою повноважень. Обсяг фінансування Програми становить 208 тис. грн. , а на сьогоднішній сесії його планується збільшити до 324,15 тис. грн.

У районі налічується 367 об’єктів нерухомого майна спільної власності територіальних громад району.

         З них 107 об’єктів розташовано в м. Гадяч, 260 - на територіях сільських рад. 247 - використовується в галузі освіти, 67 - охорони здоров’я, 15 - культури, 38 – в інших галузях.

За період з 05.09.2014 по 04.09.2015р. відділом управління майном Гадяцької районної ради підготовлено 37 проектів рішень сесій районної ради, що стосуються питань управління майном спільної власності територіальних громад району. Всі проекти затверджено рішенням сесій.

Станом на 04 вересня 2015 року укладено 34 договори оренди нерухомого майна з бюджетними установами з платою 1 грн. в рік.

На конкурсній основі укладено 20 договорів оренди нерухомого майна спільної власності.

За звітний період за оренду майна надійшло до Гадяцького районного бюджету 117,2 тис. грн.

Від реалізації майна шляхом продажу на аукціоні надійшло коштів в сумі –   13,0 тис. грн. (відчуження двох автомобілів УАЗ).

За рік проведено державну реєстрацію в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, щодо постійного користування земельними ділянками чотирьох шкіл:

Краснолуцька ЗОШ І-ІІ ступенів;

Ручківська ЗОШ І-ІІ ступенів;

Вельбівська ЗОШ І-ІІ ступенів;

Оснягівська ЗОШ І ступенів.

На даний час подані пакети документів та знаходиться в розробці в органах земельних ресурсів технічна документація з землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок в натурі, на яких розташовані заклади галузі «Охорона здоров’я», а саме:

         амбулаторії загальної практики сімейної медицини слідуючих сіл Вельбівка, Сари, Лютенська, Петрівка-Роменська, Рашівка, Біленченківка, Веприк, Соснівка.

фельдшерсько-акушерські пункти сіл Ручки, Плішивець,

Тепле.

Продовжують працювати та виконувати покладені на них завдання комунальні установи районної ради: підприємство «Контур», трудовий архів, РЛП «Гадяцький», Гадяцький районний історико – краєзнавчий музей,

З метою підвищення історичної значимості міста і району було проведено заходи щодо підготовки та відзначення річниці підписання Гадяцького договору. 19 вересня 2015 року на території Сарської сільської ради відбулося урочисте відкриття пам’ятного знаку на місці де було підписано Гадяцький договір між гетьманом Іваном Виговським та польським урядом.

                                         Шановні колеги!

Районна рада, її виконавчий апарат постійно надавали методичну і практичну допомогу міській та сільським радам.

У звітному періоді впроваджено нову форму роботи - заслуховування звітів голів міської та сільських рад про виконання програми соціально - економічного розвитку та бюджету територіальних громад за участі голів районної ради та райдержадміністрації. Паралельно проводився прийом громадян за місцем проживання.

         Виконавчим апаратом здійснюється організаційне забезпечення проведення навчання та підвищення кваліфікації посадових осіб місцевого самоврядування.

       У звітному періоді   кваліфікацію підвищили:

Голова районної ради в Інституті підвищення кваліфікації керівних кадрів Національної академії державного управління при Президентові України в м. Києві;

4 сільських голів, 5 секретарів, 8 бухгалтерів, 6 землевпорядників сільських рад у Полтавському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації . Окрім того, 8 посадових осіб виконавчого апарату районної ради підвищили кваліфікацію за допомогою сервісу мережі Internet Skype.

Ми пишаємося тим, що переможцем І та ІІ турів обласного конкурсу «Кращий за професією» серед посадових осіб районних, обласних рад у 2014 році стала начальник відділу управління майном районної ради Рябічіна Інна Григорівна, яка зараз заочно навчається у Національній академії державного управління при Президентові України.

Районна рада веде свою роботу відкрито і гласно. З метою інформування населення про її діяльність в районній газеті «Гадяцький вісник», на сайті районної ради, у Facebook   розміщуються матеріали про прийняті рішення та заходи в яких беруть участь голова та депутати районної ради.

За звітний період головою районної ради видано   135 розпорядження з питань функціонування районної ради та її виконавчого апарату.

Забезпечуються вимоги діючого законодавства щодо розгляду звернень громадян. Визначено дні прийому головою районної ради.

         Депутати районної ради є представниками інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу. Повноваження зобов’язують їх брати активну участь у роботі ради та її постійних комісій.

           Переважна більшість сумлінно працюють у своїх виборчих округах та на закріплених територіях, беруть активну участь у роботі постійних комісій та пленарних засідань ради.

         Проте вкрай низька явка у звітному періоді депутатів Мардакіна Сергія Львовича, Магди Павла Вадимовича, Балка Володимира Володимировича, Приходька Леоніда Валерійовича.

Шановні колеги!

Сьогодні країна стоїть на шляху децентралізації влади.

Більшість повноважень і ресурсів буде передано на рівень територіальних громад. Повинно відбутися чітке розмежування повноважень між органами виконавчої влади і місцевого самоврядування, підвищитися відповідальність органів місцевого самоврядування перед виборцями.

Ми на місцях повинні робити все від нас залежне, щоб відродити економіку району, суттєво поліпшити стан соціального захисту наших громадян, зміцнити добробут та благополуччя людей.

Сьогодні практично закінчується каденція районної ради шостого скликання. Користуючись нагодою хочу подякувати всім колегам-депутатам районної ради, міському та сільським головам, керівникам установ, працівникам структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади за співпрацю.

Попереду великий обсяг завдань соціально-економічного і культурного розвитку району. Бажаю депутатам нового скликання знайти нові підходи і ефективні шляхи вирішення проблем. Запорукою успіху може бути тільки тісна співпраця і звичайно ж, - бажання всіх депутатів районної ради працювати в ім’я добробуту жителів нашого району.

Дякую за увагу.