ГАДЯЦЬКА  РАЙОННА  РАДА

 

Протокол

засідання постійної комісії районної ради

з питань з питань аграрної політики, земельних відносин, екології та раціонального  природокористування

 

18.09.2019

 

Зал засідань

районної ради

 

Присутні:

 

Члени комісії з питань аграрної політики, земельних відносин, екології та раціонального  природокористування

 

Доля Іван Павлович

Грицан  Микола  Іванович

Ілляшенко  Віктор Олексійович

Рухляда  Григорій Іванович

Ющенко  Олексій Степанович

 

Запрошені:

Нікітенко Володимир Павлович,  голова районної ради;

Бондаренко Сергій Михайлович, в.о. голови райдержадміністрації;

Шаповал Олександр Іванович ,  заступник голови райдержадміністрації;

Огризько Віталій  Іванович, директор РЛП «Гадяцький»;

Дулич Микола Іванович, інспектор служби державної охорони регіонального ландшафтного парку «Гадяцький»;

Луцай Микола Васильович, інспектор служби державної охорони регіонального ландшафтного парку «Гадяцький»;

Зозуля Олександр Олексійович, провідний фахівець з екологічної освіти рекреації та туризму  Регіонального ландшафтного парку «Гадяцький»;

Каламбет Марія Василівна, бухгалтер регіонального ландшафтного парку «Гадяцький»;

Кононенко Людмила Василівна,  начальник відділу управління майном Гадяцької районної ради;

Цимбал Анатолій        Григорович, депутат районної ради;

Дудко Володимир Григорович, депутат районної ради.

  

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

  1. Про розгляд доповідної та звернення інспектора служби державної охорони регіонального ландшафтного парку «Гадяцький» Луцая Миколи Васильовича.

 

СЛУХАЛИ: Луцая М.В., інспектора служби державної охорони регіонального ландшафтного парку «Гадяцький», який озвучив претензії до керівника комунальної установи Регіональний ландшафтний парк «Гадяцький», викладені раніше у доповідній від 04.09.2019 та зверненні від 05.09.2019 до голови Гадяцької районної ради Нікітенка В.П.

ВИСТУПИЛИ: Дулич М.І., розповів, що працювати потрібно було більше у вечірній і нічний час, а вони працювали вдень. З приводу лебедів, яких у заморозки відловили на озері Моховатому, зиму годували і виходжували у приватному господарстві і повинні були випустити спільно з єгерями на волю, директор парку повідомив, що питання під контролем.

Огризько В.І., директор Регіонального ландшафтного парку «Гадяцький» коротко дав відповідь на кожне звинувачення на свою адресу у заяві Луцая М.В. З приводу винесення догани Луцаю М.В. повідомив, що той відмовився виконувати поставлене начальником завдання, а саме – брати участь у благоустрою та облаштуванні об’єктів рекреаційної діяльності на території парку.

Нікітенко В.П., голова районної ради, звернувся до працівників парку, що дане питання повинно було бути вирішене у колективі і не виноситися на обговорення в інтернеті, адже заплямувалася репутація не лише працівників і керівника, а й усієї комунальної установи, голови районної ради та депутатів.

Поклався на значний досвід роботи працівників і мало контролював роботу підприємства, у чому вбачає власне недопрацювання.

Цимбал А.Г., депутат районної ради, наполіг на розгляді питання про лебедів, яких не випустили на волю, а передали приватному підприємцю.

Огризько В.І. повідомив, що рішення про передачу птахів приймалося колективно. Наразі у підприємця лебеді почуваються добре і повинні привести потомство.

Бондаренко С.М., в.о голови райдержадміністрації, відповів, що птахи були виловлені на озері Моховатому, туди їх треба було і відпустити.

Грицан М.І., депутат районної ради, виступив із пропозицією правоохоронним органам розібратися у даній справі.

Зозуля О.О., провідний фахівець з екологічної освіти рекреації та туризму  Регіонального ландшафтного парку «Гадяцький», повідомив, що ситуація в колективі напружена, але керівник правий, що приводить до порядку, адже територія парку – це не лише водойми, але й ліс, луки. Якщо комусь не подобаються вказівки керівника, то треба домовлятися або писати заяву і розраховуватися. З приводу лебедів інформацією не володіє.

Цимбал А.Г. запитав як працювалося при колишньому керівнику.

Зозуля О.І. відповів, що проблеми теж були.

Дудко В.Г., депутат районної ради, сказав, що сьогодні прикро визнавати, але знівелювалася вся робота попередніх скликань, які стояли у витоків створення парку. Парк утворювався не лише для витягування сіток. Складені 4 протоколи – це ганьба.  Чому на території парку сьогодні стоять бурові? Скільки вилучено рушниць у браконьєрів? Повинна бути просвітницька робота. Пропозиція – усім колективом писати заяви і йти з посад.

Цимбал А.Г. запропонував надати колективу тиждень на вирішення конфлікту. Якщо не вирішують – усім писати заяви на звільнення.

Ющенко О.С., депутат районної ради, висловив думку, що колектив повинен помінятися, адже далі так працювати не можна.

Рухляда Г.І., депутат районної ради, доповнив, що треба комусь іти з роботи.

Ілляшенко В.О., депутат районної ради, підтримав думку Дудка В.Г., що звільнятися потрібно усім.

Доля І.П., голова постійної комісії, висловив думку, що з приводу лебедів повинні розбиратися правоохоронні органи. З приводу трудової дисципліни: підлеглий має виконувати вказівку керівника. Якщо на думку підлеглого керівник не правий, то працівник має право звертатися до суду.

Бондаренко С.М. дав пораду робітникам парку співпрацювати із КП «Сервіс», поліцією, залучати їх до рейдів. Також запропонував закупити нагрудні камери для інспектування та взаємного контролю. Крім того - купити холодильник, де зберігати вилучену рибу для складання протоколів та збільшення штрафів.

Нікітенко В.П. повідомив, що за два місяці з керівником комунальної установи закінчується контракт, тому є час навести лад. У листопаді депутати вирішуватимуть, чи продовжувати контракт з Огризьком В.І. Також запропонував зачитати рекомендації та їх прийняти.

Доля І.П. зачитав рекомендації комісії по даному питанню.

ВИРІШИЛИ: Прийняти рекомендації «Про розгляд доповідної та звернення інспектора служби державної охорони регіонального ландшафтного парку «Гадяцький» Луцая Миколи Васильовича.

  

Голова постійної комісії                                                                                Доля І.П.