ГАДЯЦЬКА  РАЙОННА  РАДА

    

РЕКОМЕНДАЦІЇ

засідання постійної комісії районної ради

з питань освіти, культури, молодіжної політики, спорту та туризму

 

20 березня 2019 року

 

Про хід виконання

районної Програми

«Шкільний авобус» на 2016-2020 роки

 

Районна програма «Шкільний автобус» прийнята 18 грудня 2015 року та спрямована на забезпечення соціального захисту учасників навчально-виховного процесу, створення оптимальної мережі загальноосвітніх навчальних закладів і належних умов для отримання учнями повноцінної загальної середньої освіти у сільській місцевості.

На поточний 2018-2019 навчальний рік затверджено 8 маршрутів руху шкільних автобусів.  До 18 закладів освіти з 24 населених пунктів організовано підвезення 321 учня, 103 вихованців та 31 педагогічного працівника.

На балансі відділу освіти знаходиться 8 шкільних автобусів, один з яких придбано у 2018 році за рахунок обласного та районного бюджетів на загальну суму 1 млн 880 тис. грн. Термін експлуатації двох транспортних засобів (Книшівська ЗОШ І-ІІІ ст. та Римарівська ЗОШ І-ІІІ ст.) – більше 10 років. Вони потребують капітального ремонту, адже через технічну несправність виникає призупинення підвозу дітей.

Витрати на реалізацію Програми у 2018 році склали 1 млн 497 тис. 638 грн. Субвенції сільських рад становлять 889 тис. 246 грн. Вчасно не перераховують кошти на підвіз учнів Харковецька, Вельбівська сільські ради.

Основні завдання, визначені районною Програмою «Шкільний автобус» на 2016-2020 роки виконуються.

 

  Відповідно до Положення про постійні комісії районної ради, затвердженого рішенням районної ради від 27 листопада 2015 року та з метою організації безпечного, регулярного і безоплатного перевезення учнів, дітей та педагогічних працівників навчальних закладів у сільській місцевості до місця навчання, роботи і додому та створення оптимальних умов для здобуття якісної середньої освіти в сільській місцевості постійна комісія районної ради з питань освіти, культури, молодіжної політики, спорту та туризму рекомендує:

  1. Відділу освіти райдержадміністрації (Зливко Л.О.) спільно із керівниками навчальних закладів:
    • забезпечувати постійний контроль за дотриманням вимог чинного законодавства щодо безпеки перевезення учасників навчально-виховного процесу, проводити інструктажі в водіями шкільних автобусів;
    • вчасно проводити коригування розкладів уроків та режиму навчально-виховного процесу з метою раціонального використання автобусів.
  2. Сільвиконкомам передбачити та вчасно перераховувати кошти для належної реалізації заходів Програми.
  3. Гадяцькій районній державній адміністрації винайти можливість залучення коштів для капітального ремонту старих шкільних автобусів або придбання нових.

 

 

 

Голова  постійної комісії районної

ради з питань освіти, культури,

молодіжної політики, спорту та туризму                                         С. Гайдабура