ГАДЯЦЬКА  РАЙОННА  РАДА

 

Протокол

спільного засідання постійних комісій районної ради

з питань освіти, культури, молодіжної політики, спорту та туризму, з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення та з питань місцевого самоврядування, забезпечення законності і правопорядку, депутатської діяльності та етики, зв’язків  із засобами масової інформації

 

21.12.2017                                                                                                        

 

Зал засідань

районної ради

 

Присутні:

Члени комісії з питань освіти, культури, молодіжної політики, спорту та туризму:

Гайдабура Світлана Борисівна

Інзик Сергій Іванович

Білик Світлана Михайлівна

Близнюк Ігор Олександрович

Огризько Ігор Васильович

Хохуля Іван Олександрович

 

Члени комісії з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення:

Власенко Олена Миколаївна

Ковальов Іван Олексійович

Мотрич Дмитро Миколайович

Пащенко Павло Михайлович

 

Члени комісії з питань місцевого самоврядування, забезпечення законності, правопорядку, депутатської діяльності та етики, зв’язків із засобами масової інформації:

Оробей Віктор Андрійович

Андрушечко Василь Миколайович

Кревсун Іван Михайлович

Пашко Сергій Дмитрович

 

Запрошені:

Нікітенко Володимир Павлович, голова районної ради;

Матюшенко Олексій Володимирович, голова райдержадміністрації;

Бондаренко Сергій Михайлович, перший заступник голови райдержадміністрації;

Шаповал Олександр Іванович, заступник голови райдержадміністрації;

Мигаль Наталія Григорівна, керуючий справами виконавчого апарату районної ради;

Пирогова Валентина Яківна, начальник організаційного відділу виконавчого апарату районної ради;

Сидоренко Тетяна Олександрівна, директор науково-методичного центру.

Кулик Оксана Іванівна, начальник фінансового управління райдержадміністрації;

Панасенко Оксана Володимирівна, головний спеціаліст відділу культури райдержадміністрації;

Шаповал Віра Володимирівна, головний лікар КЗ «Гадяцький ЦПМСД»;

Тацій Євгенія Іванівна, в.о. директора КП «Інформаційний центр «Регіон».

 

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

 1. Про лист Гадяцького науково-методичного центру щодо збереження Центру як єдиного в районі закладу методичного спрямування.
 2. Про внесення змін до районного бюджету на 2017 рік.
 3. Про Програму економічного і соціального розвитку Гадяцького району

на 2018 рік.

 1. Про районний бюджет на 2018 рік.
 2. Про внесення змін до районної Програми розвитку фізичної культури і

спорту на 2016-2020 роки.

 1. Про внесення змін до Комплексної програми розвитку освітньої галузі

Гадяцького району на 2016-2020 роки.

 1. Про внесення змін та доповнень до Програми правової освіти населення

Гадяцького району на 2017-2020 роки.

 1. Про районну Програму увічнення пам’яті видатних земляків на 2018 -

2020 роки.

 1. Про районну Програму первинної медико-санітарної допомоги Гадяцького району на 2018-2020 роки.
 2. Про Програму розвитку місцевого самоврядування Гадяцького району на 2018-2020 роки.
 3. Про план роботи Гадяцької районної ради на 2018 рік.

 

 

СЛУХАЛИ: Сидоренко Т.О., директора Гадяцького науково-методичного центру, яка повідомила, що відповідно до розпорядження голови райдержадміністрації щодо скорочення штатної чисельності працівників Центру (копія Розпорядження додається), колектив працівників науково-методичного центру прийняв рішення про звернення до комісії з питань освіти, культури, молодіжної політики, спорту і туризму та зачитала текст Звернення (копія додається). Відповідно до розпорядження голови райдержадміністрації по науково-методичному центру видано наказ про затвердження структури та чисельності працівників Центру з 01.02.2018 в кількості 8,5 штатних одиниць (копія Наказу та додаток додаються). Також вона повідомила, що на звернення до Полтавського інституту післядипломної освіти, ректорат надіслав відповідь, що вони розуміють складність фінансування діяльності науково-методичного центру у 2018 році, зазначивши, що втрата будь-якого з існуючих напрямків діяльності методичної роботи зведе нанівець напрацювання та не дозволить виконувати у повному обсязі визначені функції.

ВИСТУПИЛИ: Гайдабура С.Б., голова постійної комісії з питань освіти, культури, молодіжної політики, спорту і туризму, зазначила, що розуміє занепокоєння працівників Центру і вважає будь-яке скорочення – болісним моментом. Але у зв'язку із адміністративною реформою, створенням Петрівсько-Роменської ОТГ районний бюджет матиме менше коштів. Відповідно до нового штатного розпису у Центрі повністю скорочується лише посада секретаря, а в інших спеціалістів скорочується ставка. Крім того, деякі методисти мають пенсію та викладають у загальноосвітніх навчальних закладах.

Оробей В.А., голова постійної комісії з питань місцевого самоврядування, забезпечення законності, правопорядку, депутатської діяльності та етики, зв’язків із засобами масової інформації, запитав, чи є серед скорочених працівників пенсіонери та чи працюють спеціалісти ще десь, крім Центру.

Сидоренко Т.О. відповіла, що дехто із працівників Центру має пенсію та, відповідно до положення про сумісництво, до 5 годин у школах.

Бондаренко С.М., перший заступник голови райдержадміністрації, який повідомив, що загальний бюджет галузі освіти на 2018 рік орієнтовно складає 58 млн грн, в тому числі 23 млн грн з районного бюджету. Відповідно до ЗУ «Про освіту» більша автономія надається навчальним закладам, в тому числі і написання власних шкільних програм і методична робота вчителів навчальних закладів. Створюється ще одна територіальна громада і за практикою Сергіївської громади – методична робота покладається на вчителів.

Сидоренко Т.О. зазначила, що зверталася до Сергіївської громади із пропозицією надавати методичну допомогу, але отримали відмову. У планах –  звернутися до новоствореної Петрівсько-Роменської громади із подібною пропозицією.

ВИРІШИЛИ: Прийняти рішення «Про лист Гадяцького науково-методичного центру щодо збереження Центру як єдиного в районі закладу методичного спрямування».

СЛУХАЛИ: Кулик О. І., начальника фінансового управління райдержадміністрації, яка поінформувала депутатів про внесення змін до районного бюджету на 2017 рік.

ВИРІШИЛИ: Рекомендувати черговій сесії районної ради внести зміни до районного бюджету на 2017 рік.

СЛУХАЛИ: Опришко А.О., начальника управління агропромислового та економічного розвитку райдержадміністрації, яка представила Програму економічного і соціального розвитку Гадяцького району на 2018 рік.

ВИРІШИЛИ: Рекомендувати черговій сесії районної ради прийняти Програму економічного і соціального розвитку Гадяцького району на 2018 рік.

СЛУХАЛИ: Кулик О. І., начальника фінансового управління райдержадміністрації, яка представила депутатам проект районного бюджету на 2018 рік.

 

ВИСТУПИЛИ: Кревсун І.М., який запитав, чому з бюджету міста не виділені кошти на доплату медичним працівникам і чи є це обов’язком.

Кулик О.І. відповіла, що районна рада направила до міської ради рішення про співфінансування, але на даний час відповіді від міської ради немає.

ВИРІШИЛИ: Рекомендувати черговій сесії районної ради затвердити районний бюджет на 2018 рік.

СЛУХАЛИ: Бондаренка С.М., першого заступника голови райдержадміністрації, який зачитав проект змін до районної Програми розвитку фізичної культури і спорту на 2016-2020 роки.

ВИРІШИЛИ: Рекомендувати черговій сесії районної ради затвердити зміни до районної Програми розвитку фізичної культури і спорту на 2016-2020 роки.

СЛУХАЛИ: Бондаренка С.М., першого заступника голови райдержадміністрації, який представив проект змін  до Комплексної програми розвитку освітньої галузі Гадяцького району на 2016-2020 роки.

ВИСТУПИЛИ: Кревсун І.М., який запитав, звідки, відповідно із змінами до Програми, буде постачатися молоко до загальноосвітніх закладів району.

Бондаренко С.М. відповів, що буде укладатися угода або, за необхідності, проводитиметься тендер на поставку молока.

ВИРІШИЛИ: Рекомендувати черговій сесії районної ради затвердити зміни до Комплексної програми розвитку освітньої галузі Гадяцького району на 2016-2020 роки.

СЛУХАЛИ: Бондаренка С.М., першого заступника голови райдержадміністрації, який ознайомив присутніх зі змінами та доповненнями до Програми правової освіти населення Гадяцького району на 2017-2020 роки.

ВИРІШИЛИ: Рекомендувати черговій сесії районної ради затвердити зміни та доповнення до Програми правової освіти населення Гадяцького району на 2017-2020 роки.

СЛУХАЛИ: Бондаренка С.М., першого заступника голови райдержадміністрації, який представив районну Програму увічнення пам’яті видатних земляків на 2018-2020 роки.

ВИРІШИЛИ: Рекомендувати черговій сесії районної ради затвердити районну Програму увічнення пам’яті видатних земляків на 2018-2020 роки.

СЛУХАЛИ: Бондаренка С.М., першого заступника голови райдержадміністрації, який презентував районну Програму первинної медико-санітарної допомоги Гадяцького району на 2018-2020 роки.

ВИРІШИЛИ: Рекомендувати черговій сесії районної ради прийняти районну Програму первинної медико-санітарної допомоги Гадяцького району на 2018-2020 роки.

СЛУХАЛИ: Мигаль Н. Г., керуючого справами виконавчого апарату районної ради, яка ознайомила присутніх із Програмою розвитку місцевого самоврядування Гадяцького району на 2018-2020 роки.

ВИРІШИЛИ: Рекомендувати черговій сесії районної ради затвердити Програму розвитку місцевого самоврядування Гадяцького району на 2018-2020 роки.

СЛУХАЛИ: Мигаль Н. Г., керуючого справами виконавчого апарату районної ради, яка представила план роботи Гадяцької районної ради на 2018 рік.

ВИРІШИЛИ: Рекомендувати черговій сесії районної ради затвердити план роботи Гадяцької районної ради на 2018 рік.

 

 

 

Голова постійної комісії

з питань освіти, культури,

молодіжної політики, спорту і туризму                                        С.Б. Гайдабура

 

Голова постійної комісії

з питань охорони здоров'я та

соціального захисту населення                                                      О.М. Власенко

 

Голова постійної комісії

з питань місцевого самоврядування,

забезпечення законності і правопорядку,

депутатської діяльності та етики,

зв’язків  із засобами масової інформації                                       В.А. Оробей