ГАДЯЦЬКА  РАЙОННА  РАДА

 

РІШЕННЯ

(Тридцять сьома  сесія сьомого скликання)

 

 17 серпня 2018 року

 

Про Звернення депутатів

Гадяцької районної ради

до Гадяцької міської ради

щодо співфінансування Гадяцької

центральної районної лікарні

 

 

Відповідно до ст.  43 Закону України  «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи  подання районної державної адміністрації  та  висновки й рекомендації постійних комісій  районної ради,

 

РАЙОННА РАДА ВИРІШИЛА:

 

  1. Прийняти Звернення депутатів Гадяцької районної ради сьомого

скликання до Гадяцької міської ради щодо співфінансування Гадяцької  центральної районної лікарні ( текст Звернення додається).

  1. Виконавчому апарату районної ради (Мигаль Н.Г.) забезпечити

направлення  Звернення  до Гадяцької міської ради та широке висвітлення даного питання в засобах масової інформації.

 

 

 

Голова

районної ради                                                                       В. НІКІТЕНКО

 

Звернення депутатів Гадяцької районної ради

до Гадяцької міської ради щодо співфінансування

Гадяцької центральної районної лікарні

 

До Гадяцької райдержадміністрації та Гадяцької районної ради звернулося керівництво Гадяцької центральної районної лікарні стосовно можливого виникнення надзвичайної ситуації у зв’язку з відсутністю коштів на оплату енергоносіїв на вересень-грудень 2018 року. Для запобігання виникненню такої ситуації Гадяцькою районною радою ще 07.12.2017 р. було надіслано звернення до Гадяцької міської ради  стосовно дольової участі у виділенні коштів на розвиток лікарні (в т.ч. і на оплату енергоносіїв), оскільки у Гадяцькій ЦРЛ обслуговуються як жителі району (29177 чол.), так і жителі м. Гадяч (23960 чол.).  У свою чергу нами було заплановано у бюджеті 2018 р. кошти на оплату енергоносіїв у сумі 1970,0 тис. грн. Також неодноразово направлялися відповідні листи від Гадяцької РДА та Гадяцької ЦРЛ до Гадяцької міської ради для вирішення даного питання.

На жаль, на сьогоднішній день ситуація залишається невирішеною. Велике здивування викликає не лише небажання міської влади виділяти кошти на підтримку лікарні, а й повне ігнорування звернень райради, РДА, ЦРЛ, оскільки відповідей по запитам не надходило. Враховуючи, що податок на доходи фізичних осіб Гадяцька ЦРЛ повністю сплачує до бюджету м. Гадяч, позиція міської ради стає ще більш незрозумілою.

Сума підтримки діяльності Гадяцької ЦРЛ виділеної з районного бюджету у 12 разів перевищує аналогічну суму, виділену з міського бюджету (дані наведені у таблиці нижче). До речі, за цей період лікарнею було сплачено майже 4,0 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб до міського бюджету (2565,6 тис. грн. у 2017 р. та 1395,2 тис. за І пів. 2018 р.).

тис. грн.

Гадяцька міська рада

Гадяцька районна рада

Відхилення, +/-

2017 рік

6 міс. 2018 р.

2017 рік

6 міс. 2018 р.

595,8

503,8

8 053,3

5 344,4

12 298,1

 

Враховуючи необхідність надання якісних медичних послуг населенню , ми вважаємо такий підхід міської ради до фінансування медицини в районі неприпустимим.

На жаль, питання фінансування центральних районних лікарень є проблемним не тільки у нашому районі. На підтвердження тому є звернення депутатів Кам′янської районної ради Черкаської області до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України щодо врегулювання питання фінансування соціальної інфраструктури району, яке підтримано і Гадяцькою районною радою також.

Враховуючи вищевикладене, наполегливо рекомендуємо передбачити у міському бюджеті кошти на оплату енергоносіїв Гадяцькій  ЦРЛ на період з вересня до грудня 2018 року згідно надісланих закладом запитів.

Просимо розглянути дане Звернення на найближчій сесії Гадяцької міської ради сьомого скликання та надати відповідь у встановлені законодавством терміни.

 

                                                        Прийнято на тридцять сьомій сесії

                                                         Гадяцької районної ради сьомого скликання

                                               17 серпня 2018 року