Кириєнко Юрій Володимирович

 

Кириєнко Юрій Володимирович народився 7 січня 1982 року в с. Рашівка Гадяцького району Полтавської області.
Закінчив Полтавський інститут бізнесу Міжнародного науково-технічного університету ім. академіка Ю. Бугая за спеціальністю «Право».
Проходив строкову службу у Збройних Силах України.
19 червня 2014 року був мобілізований до Української армії. Служив у 42-му батальйоні територіальної оборони.
Загинув 28 серпня 2014 року під м. Іловайськом Донецької області під час виходу з оточення.

 

ПРУДІЙ МИКОЛА ВАСИЛЬОВИЧ

 

Прудій Микола Васильович народився 22 травня 1995 року в с.Великі Будища Гадяцького району Полтавської області в багатодітній родині.
Закінчив Гадяцький аграрний ліцей.
З листопада 2013 року перебував на військовій службі механіком-водієм 28-ї окремої механізованої бригади. Рядовий.
4 липня 2014 року відряджений разом з військовою частиною в зону АТО.
Загинув 16 серпня 2014 року під час виконання бойового завдання в с. Благодатне Амвросіївського району Донецької області від обстрілу з реактивної системи залпового вогню «Град».

 

 

ЛИФАР АНАТОЛІЙ ПЕТРОВИЧ

Лифар Анатолій Петрович народився 19 травня 1981 року у селі Римарівка Гадяцького району Полтавської області.

Закінчив Гадяцьке аграрне училище. Проходив строкову службу у Збройних Силах України.

У червні 2014 року був мобілізований для захисту України. Солдат 42-го батальйону 51-ї ОМБ.

Загинув 29 серпня 2014 року під час виходу з оточення під містом Іловайськ Донецької області.

 

 

ПОНОМАРЕНКО РУСЛАН МИКОЛАЙОВИЧ

Пономаренко Руслан Миколайович народився 6 грудня 1978 року у м. Гадяч Полтавської області.
Закінчив Гадяцьке СПТУ №47.
Проходив строкову військову службу. Старший сержант.
З 2001 року працював охоронником у нафтогазовидобувному управлінні «Полтаванафтогаз». Проживав у с. Осняги Гадяцького району.
Мобілізований до Збройних Сил Україні у серпні 2014 року. Учасник антитерористичної операції.
Загинув 28 січня 2015 року під м. Дебальцеве Донецької області.

 

Жадько Ігор Віталійович

Народився Ігор Жадько 1 березня 1976 року у м. Гадяч Полтавської області.

У 1982-1991 роках навчався у Гадяцькій гімназії. З відзнакою закінчив Гадяцьке СПТУ-47, де здобув професію машиніста-тракториста.

У 1994-1995 року проходив строкову військову службу в аеромобільних десантних військах ЗСУ на посаді механіка бронетранспортера. Повернувшись до Гадяча, працював у ПМК-66, пізніше – ПП «Будівельник».

14 лютого 2015 року був мобілізований до Збройних сил України. Пройшовши відповідний курс перепідготовки на Житомирщині, був направлений для виконання завдань в зону АТО.

Загинув Ігор Жадько 15 червня 2015 року під м. Горлівка Донецької області при виконанні бойового завдання.

Ільченко Сергій Анатолійович  

Народився Сергій Анатолійович Ільченко 3 вересня 1975року в м. Гадяч. Проживав  разом з матір’ю  у селі Хитці. У 1990  році закінчив Хитцівську неповну середню школу. 1992 року здобув середню освіту у Римарівській середній школі. Отримавши  посвідчення тракториста, пішов заробляти свій хліб, переїхавши в село Книшівка  до діда і баби. Працював  в колгоспі Червона Україна. З 1993 по 1995 рік проходив строкову військову службу на посаді військового будівельника. Повернувшись з армії, шукав роботу, реалізуючи юнацький запал у різних сферах діяльності. Останнім часом працював у СТОВ «Калина». 

31 березня 2015 року був призваний до лав Збройних Сил України під час другої черги четвертої хвилі часткової мобілізації у військову частину В0934, розташовану в смт Десна Чернігівської області.

Пройшовши курс перепідготовки, Сергій був направлений для виконання завдань у зону АТО, де провів 5 місяців служби. Загинув 13 вересня 2015 року під час нападу диверсійно-­розвідувальних груп у смт Луганське Донецької області. Похований у с. Книшівка Гадяцького району.

 

Перепелятник Олег Миколайович

Олег Миколайович Перепелятник народився 1 грудня 1979 року в селі Халимонове Бахмацького району Чернігівської області. Дитинство провів у селі Тимофіївка Гадяцького району Полтавської області. Навчався у Плішивецькій загальноосвітній школі І-ІІ ступенів, Книшівській ЗОШ І-ІІІ ступенів. Після її закінчення з 1997 по 1999 рік проходив строкову військову службу у Володимир-Волинську. Після служби в армії навчався в професійно-технічному  училищі №10 м. Полтава та професійно-технічному училищі №47 м. Гадяч, де здобув професію водія.

З 2002 року по закінченню навчання працював трактористом у сільськогосподарському ТОВ «Мрія». Пізніше - помічником бурильника в бурових компаніях «БУКРОС» (2005 по 2011 рік), НВП Технотерра (2011-2013), СБК «Бізон» (з 2013 року). 11 березня 2015 року був мобілізований до лав Збройних Сил України. Загинув 16 березня 2016 року в Авдіївці від кулі снайпера. Похований у с. Тимофіївка.

 

 

 

Корнійко Олександр Сергійович

 

Корнійко Олександр Сергійович народився 20 серпня 1994 року в селі Петрівка-Роменська Гадяцького району Полтавської області.

2000 року пішов у перший клас Петрівсько-Роменської ЗОШ I-III ступенів, де провчився 3 класи. У 2004 році з мамою переїхав до Гадяча, де продовжив навчання у Гадяцькій спеціалізованій школі-інтернаті імені Є.П. Кочергіна.

У 2010 році, після закінчення 9 класів, навчався у Державному навчальному закладі «Гадяцьке вище професійне аграрне училище».  Отримав професію слюсаря з ремонту сільськогосподарських машин та устаткуваня, тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва, водія. Після завершення навчання у 2013 році повернувся працювати до рідного села.

У лютому 2015 року 20-річний юнак вступив на військову службу за контрактом до лав Збройних Сил України. Служив у військовій частині А-1126 (смт. Гвардійське, Новомосковського району, Дніпропетровської області). Солдат, кулеметник 3-го взводу 6-ї роти 2-го парашутно-десантного батальйону 25-ї окремої повітряно-десантної бригади.

Загинув 16 лютого в районі селища Зайцеве Донецької області внаслідок кулі снайпера, що потрапила йому у шию. Похований у с. Петрівка-Роменська.

 

 

 

Ілляшенко Віктор Володимирович

 

Ілляшенко Віктор Володимирович народився  13 грудня 1984 року  в селі Краснознаменка (нині Сергіївка) Гадяцького району Полтаської області. Закінчив Краснознаменську загальноосвітню школу та Червонозаводське  ПТУ №32. Працював зварником на НГВУ "Полтаванафтогаз" ПАТ «Укрнафта» с. Качанове Полтавської області.

У квітні 2014-го року мобілізований до військової частини 1302 смт Черкаське Новомосковського району Дніпропетровської області. Солдат служив у 93-й окремій механізованій бригаді на посаді механік-водій.

Останній раз виходив на зв'язок 26 серпня 2014 року, того часу вже був поранений у руку.

Загинув 29 серпня 2014 р. під час виходу з Іловайського котла т.зв. "Зеленим коридором" на дорозі в районі с. Побєда Старобешівського району Донецької області.

Був тимчасово похований місцевими мешканцями у братській могилі в с. Побєда.

Після ексгумації 18 вересня 2014-го року пошуковцями Місії "Евакуація-200" ("Чорний тюльпан") привезений до м. Дніпропетровськ та похований на Краснопільському кладовищі, як тимчасово невстановлений захисник України.

Ідентифікований по ДНК та визнаний загиблим слідчими органами, про що складено відповідну постанову.

28 липня 2017 року перепохований у рідному селі Сергіївка Гадяцького району.

У загиблого залишилися батьки.

 

Крупський Володимир Володимирович

 

 

Крупський Володимир Володимирович народився 14 квітня 1970 року в місті  Гадячі Полтавської області. Навчався в Гадяцькій середній школі №3.

У 1987-1988 роках навчався в Гадяцькому СПТУ - 47. Після закінчення училища, в  1988-1990 роках   проходив строкову військову службу.   Пізніше працював  у різних  організаціях, був відповідальним, сумлінним , совісним.

У лютому 2018 року, після укладання  контракту із Збройними Силами України, направлений для проходження служби в 72 окрему механізовану бригаду  імені   Чорних Запорожців. Володимир Володимирович виконував завдання в зоні проведення  операції об′єднаних сил, захищаючи територіальну цілісність та незалежність  України.

 У  листопаді 2018 року  підрозділ Володимира Крупського дислокувався у селі Зайцеве  Бахмутського району Донецької області. 10 січня 2019 року в процесі перевезення техніки з одного підрозділу в інший машина військового потрапила у замерзле водоймище кар’єру. Під час евакуації з частково затопленого  броньованого авто внаслідок переохолодження Володимир помер.

 Похований воїн у місті Гадячі на місцевому кладовищі. Посмертно  нагороджений відзнакою Міністерства оборони України. У Володимира Крупського залишились дочка, син та дружина.