14 серпня під головуванням Володимира Нікітенка за участі в.о. голови райдержадміністрації Сергія Бондаренкоа відбулася 58 сесія Гадяцької районної ради 7 скликання.

У її роботі взяли участь 29 депутатів районної ради, голови ОТГ району, керівники установ районної ради, начальники управлінь та відділів райдержадміністрації, представники правоохоронних органів, засобів масової інформації.

Перед початком пленарного засідання голові ради Гадяцького районного добровільного товариства «Союз Чорнобиль» Віталію Биченку вручили грамоту Полтавської обласної ради за активну громадську діяльність, значний особистий внесок у захист соціальних інтересів учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та з нагоди 65-річчя від дня народження.

Після погодження питань порядку денного сесія перейшла до розгляду проєктів рішень.

Депутати затвердили звіт по районному бюджету за 6 місяців 2020 року.

До доходної частини районного бюджету за  перше півріччя 2020 року (загального фонду) надійшло 64 762,8  тис. грн., при  плані  73 598,8 тис. грн., що складає  88,0%;  доходів без  урахування трансфертів надійшло 25 951,0 тис. грн., при плані 30 550,2 тис. грн., виконання становить  84,9%.

В порівнянні з відповідним періодом  2019 року доходів до загального фонду  надійшло на 116 857,9 тис. грн. менше. Зменшення відбулося за рахунок значного зменшення рентної плати за користування надрами ,  а також за рахунок  перерозподілу соціальних  пільг та житлових субсидій населення.

Потім внесли зміни до районного бюджету на 2020 рік.

Доходну та видаткову частини  збільшили    на суму 6 млн 501тис. 960 грн.

По комунальному некомерційному підприємству "Гадяцька ЦРЛ"   збільшено видатки на суму 2 млн 789 тис 451 грн:

за рахунок іншої субвенції Рашівської та Сарівської сільських рад додано 32 тис. 676 грн. на інсуліни;

за рахунок субвенції на утримання об’єктів спільного користування з бюджетів Гадяцької міської ради, Петрівсько-Роменської та Сергіївської сільських рад додано 255 тис. 62 грн на водопостачання та водовідведення, відшкодування пільгових рецептів жителям міста Гадяч, хворим на цукровий діабет, придбання насосного агрегата, утримання стоматолога, інсуліни;

шляхом перерозподілу коштів збільшено видатки на суму 25 тис. грн  на придбання предметів, матеріалів та медикаментів медичного препарату "квертін" або "корвітін" для лікування хворих на COVID-19;

за рахунок іншої субвенції Шишацької селищної ради додано 25 тис. грн на відшкодування розхідних матеріалів та заробітної плати за виконані лабораторні дослідження на COVID-19;

за рахунок субвенції з місцевих бюджетів на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій додано 2 млн 451 тис. 713 грн на капітальний ремонт приймального відділення.

 

По комунальному некомерційному підприємству «Гадяцький ЦПМСД»  збільшено видатки на суму 855 тис. 775 грн:

за рахунок субвенції на утримання об’єктів спільного користування з бюджету  Петрівсько-Роменської сільської ради додано 137 тис. грн на оплату праці медичної сестри, пільгове забезпечення лікарськими засобами окремих пацієнтів, оплату електроенергії;

за рахунок іншої субвенцій Мартинівської та Лютенської сільських рад  додано 52 тис. 500 грн на оплату праці лікарям;

шляхом перерозподілу коштів збільшено видатки на суму 20 тис. грн  на придбання засобів індивідуального захисту, антисептичних та дезінфікуючих засобів та оплату послуг з виготовлення енергетичного паспорту Соснівського ФАПу;

за рахунок субвенції з місцевих бюджетів на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій додано 646 тис. 275 грн на придбання медичного обладнання (гематологічний аналізатор, електрокардіограф 12-ти канальний, крісло гінекологічне).

По установах освіти збільшено видатки  на суму 2 млн 677 тис. 534 грн:

за рахунок субвенції з місцевих бюджетів на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій  додано 2 млн 550 тис. 356 грн на будівництво спортивного майданчика з влаштуванням штучного покриття в с. Сари;

за рахунок іншої субвенції Сарівської, Плішивецької та Мартинівської сільських рад додано 52 тис. 178 грн на придбання книг, господарських і будівельних матеріалів та на оплату праці працівникам дитячої юнацької спортивної школи;

за рахунок коштів Фонду розвитку територій (кошти депутата Анатолія Попельнюха)  додано 75 тис. грн.: 50  тис. грн на встановлення комплексів систем очистки води для Книшівської ЗОШ І-ІІІ ступенів і 25 тис. грн на встановлення питних фонтанів та фільтрів для води у Ціпківській ЗОШ І-ІІ ступенів.

По Гадяцькій районній раді відповідно до Програми розвитку місцевого самоврядування шляхом перерозподілу коштів збільшено видатки на 30 тис. грн на відшкодування витрат депутатам районної ради, пов’язаних з депутатською діяльністю.

По Гадяцькій районній організації ветеранів збільшено видатки за рахунок іншої субвенції з бюджету Петрівсько-Роменської сільської ради в сумі 3 тис. грн  на фінансову підтримку.

По Гадяцькій районній організації  «ВФСТ«Колос»  збільшено видатки за рахунок іншої субвенції Мартинівської та Бобрицької сільських рад на суму  21 тис. 200 грн на оплату праці суддів.

По Сектору культури, молоді та спорту зменшено видатки шляхом перерозподілу коштів районного бюджету на суму 75,000 тис.грн з оздоровлення та відпочинку дітей у зв’язку з пандемією коронавірусу.

По фінансовому відділу збільшено видатки за рахунок іншої субвенції Плішивецької сільської ради в сумі 200 тис. грн для передачі в Полтавський обласний бюджет на придбання службового автомобіля для поліцейського офіцера Великобудищанської громади.

Депутати затвердили рішення про вихід зі складу засновників та передачу основних засобів, інших необоротних активів із спільної власності територіальних громад Гадяцького району до комунальної власності ОТГ району. Безоплатно до 31 грудня 2020 року районна рада вирішила передати установи галузі освіти, культури, соціальної сфери, комунальні підприємства, окремі приміщення.

Сесією затверджено звіти про виконання фінансових планів комунальних установ районної ради за ІІ квартал 2020 року, рішення про оплату праці голови районної ради, внесено зміни та доповнення до Програми покращення умов обслуговування населення Гадяцького району КНП «Гадяцька ЦРЛ» Гадяцької районної ради на 2018-2020 роки.

 Більшістю голосів депутати підтримали рішення про призначення Олександра Шаповала на посаду директора КНП «Гадяцька ЦРЛ» та укладання з ним трудового контракту строком на 3 роки. Відповідно прийнято рішення про припинення трудових відносин з в.о. директора КНП «Гадяцька ЦРЛ» Олександром Басарабом.

Загалом на пленарному засіданні розглянуто 29 проєктів рішень. З результатами поіменного голосування депутатів районної ради можна ознайомитися за посиланням.