21 травня в залі засідань районної ради відбулася щотижнева нарада при голові райдержадміністрації.

На початку засідання голова районної ради Володимир Нікітенко та голова райдержадміністрації Олексій Матюшенко привітали рій «Перша сотня» ОЗО Сарська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів Гадяцької районної ради» на чолі із керівником-виховником Іваном Лисенком за зайняте 3 місце в 2-му (обласному) етапі дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») та вручили сертифікат на суму 15 тис. грн. для закупівлі маскувальної сітки.

Також районні керівники вручили подяки спортсменам, які стали переможцями і призерами обласного чемпіонату з настільного тенісу серед людей з інвалідністю – Олександру Візиру за зайняте 1 місце, Валерію Курилку за зайняте 3 місце та Володимиру Нехаєнку за зайняте 1 місце серед візочників.

Першим розглянули питання про хід виконання комплексу весняно-польових робіт. Начальник  відділу агропромислового розвитку Тетяна Рудченко повідомила, що під урожай цього року сільськогосподарськими підприємствами  та фермерськими господарствами району озимі культури посіяно на площі 13659 га, що більше минулого року на 3134 га: озима пшениця – 12128 га, жито – 14 га, озимий ячмінь – 323 га, озимий ріпак – 1051 га. Прогноз посіву ярих культур становить 53,9 тис. га, серед яких уже посіяно ярого ячменю – 919 га, пшениці – 10 га, вівса – 315 га, гороху – 311 га, кукурудзи -  26,3 тис. га, сої – 4,4 тис.га, соняшника – 11,7 тис. га.

Цукрові буряки посіяно на площі 1035 га. Площі під круп’яними культурами (просом і гречкою) плануються на рівні минулого року, відповідно 345 і 731 га.

Володимир Нікітенко наголосив, що виробництво сільськогосподарської продукції – це продовольча безпека держави. Також закликав користуватися біологічними засобами захисту рослин, якнайменше використовувати шкідливі для здоров'я гербіциди.

 

Про епізотичну ситуацію в районі та ризики занесення інфекційних хвороб доповів начальник Гадяцької районної державної лікарні ветеринарної медицини Володимир Лидзар. За останні роки спостерігається широке розповсюдження інфекційних захворювань, таких як африканська чума свиней, пташиний грип, туберкульоз, лестоспіроз, дирофіляріоз, опісторхоз, а також найнебезпечніше захворювання теплокровних тварин – сказ. Найпоширенішим інфекційним захворюванням в галузі тваринництва є африканська чума свиней. Загрозливою залишається епізоотична ситуація щодо сказу тварин.

Володимир Нікітенко зазначив, що 90% хвороб тварин передаються людям і рекомендував усім купувати продукти тваринного походження лише у перевірених продавців та спеціально відведених для цього місцях.

Начальник відділу культури райдержадміністрації Лариса Труш розповіла про підготовку до проведення обласного літературно-мистецького свята «Дивоцвіт Лесиного гаю». Святкування планується провести 25 травня з 11-00 до 21-00 в широкому форматі із залученням гостей із усіх куточків України, у тому числі і професійних артистів.

 Голова районної ради запросив усіх знайти час відвідати свято.

Насамкінець наради переглянуто відеозвіт про результати періодичної перевірки стану здійснення виконавчим комітетом Ціпківської та Великобудищанської сільських рад делегованих повноважень органів виконавчої влади та надані відповідні доручення.