23 січня під головуванням Володимира Нікітенка за участі голови райдержадміністрації Олексія Матюшенка, його першого заступника Сергія Бондаренка, сільських голів, керівників відділів, управлінь райдержадміністрації представників правоохоронних органів району, ЗМІ відбулося 2 пленарне засідання 43 сесії Гадяцької районної ради 7 скликання.

Першим питанням районна рада вирішила достроково припинити повноваження депутата Гадяцької районної ради 7 скликання Василя Корнієнка, враховуючи особисту заяву останнього у зв'язку із його обранням до депутатського корпусу Краснолуцької ОТГ.

Далі депутати внесли зміни до програми економічного і соціального розвитку Гадяцького району на 2019 рік. Зокрема передбачено виділення коштів на ремонт Соснівського ФАПу (загальний обсяг фінансування – 943 тис грн), Лютенської АЗМСП (87 тис. грн), частини приміщень терапевтичного та офтальмологічного відділення Гадяцької ЦРЛ (4 тис. грн), капремонт освітлення Книшівської, Соснівської, Лисівської, Плішивецької ЗОШ (встановлення панелей універсальних LED на суму27 тис. грн), а також на виготовлення проектно-кошторисної документації для капітального ремонту доріг загального користування місцевого значення С170223 Веприк-Тепле (25 тис. грн) та О1702021 Хитці-Плішивець (441 тис. грн).

Для підвищення якості та гарантованості надання транспортних послуг, забезпечення реальних потреб жителів району в пасажирських перевезеннях районна рада затвердила програму «Приміський автобус» на 2019-2020 роки.

З 18 січня почав курсувати автобус Гадяч-Хитці-Ціпки – Великі Будища-Плішивець-Дученці-Книшівка-Броварки-Хитці-Гадяч. Даний маршрут курсує двічі на день, щодня, крім суботи. 4 рази в місяць він здійснює маршрут по перевезенню пільгових категорій громадянам. Та незважаючи на те, що даний маршрут став економічно вигіднішим в порівнянні з попередніми, однак він залишається збитковим для перевізників. Збитковість складає 32 тис. грн на місяць.

З метою збереження нерентабельних маршрутів, що не виходять за межі Гадяцького району, виникла потреба у прийнятті даної Програми.

У гадяцькому районі сьогодні пасажирські перевезення на приміських автобусних маршрутах здійснюють ТОВ «Гадяцьке АТП-15337» та приватні підприємці. Маршрутна мережа району налічує 22 приміських маршрути загального користування, частина яких є нерентабельними.

Фінансування заходів програми здійснюватиметься за рахунок районного і місцевих бюджетів (50 на 50)  на підставі подання клопотання перевізників з наведеним обґрунтуванням щодо необхідності відповідної підтримки. Комісія з реалізації заходів Програми прийматиме рішення про розмір дотації або мотивовану відмову.

Для удосконалення автобусної мережі району на черговій сесії виділено кошти з районного бюджету для придбання 3 автобусів «Еталон», які будуть передані в оренду ТОВ «Гадяцьке АТП-15337».

У зв'язку із утворенням Краснолуцької ОТГ та прийняттям Гадяцькою міською радою програми забезпечення пільговими ліками населення, на сесії внесено зміни до Програми розвитку первинної медико-санітарної допомоги Гадяцького району на 2018-2020 роки та перерозподілено фінансування у сумі 2 млн 200 тис. грн.

Районною радою внесено зміни до районного бюджету на 2018 рік, так як кошти надійшли у останній робочий день 2018 року. Доходну і видаткову частину збільшено на 835 тис. 220 грн.

Внесено зміни до Програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями, учасників АТО, мобілізованих та окремих пільгових категорій населення на 2013-2020 роки та Програми покращення якості соціального обслуговування найбільш вразливих верств населення району на 2018-2020 роки (додано кошти з бюджету м. Гадяч та Петрівсько-Роменської ОТГ на реалізацію заходів Програм)

Внесено зміни до програми розвитку місцевого самоврядування Гадяцького району на 2018-2020 роки, якими передбачено виділення коштів для відшкодування депутатам районної ради витрат, пов'язаних з депутатською діяльністю.

На сесії прийнято право на здійснення  видатків на утримання закладів освіти та субвенції на утримання об’єктів спільного користування від Краснолуцької ОТГ.

Депутати внесли зміни до районного бюджету на 2019 рік.

Доходну частину збільшено на суму 9 млн 755 тис. 488 грн. Видаткову – на суму 14 млн. 438 тис. 838 грн. Виділено кошти установам освіти, культури охорони здоров'я району, соціального захисту населення, КП «Гадяччина туристична», РЛП «Гадяцький», трудовому архіву та ін.

Для роботи КП «Сервіс» виділено кошти на придбання трактора і відвала.

Депутати затвердили штатний розпис КП «Інформаційний центр «Регіон» на 2019 рік. У кількості 5,5 штатних одиниць.

 Також затверджено штатний розпис та чисельність КП «Сервіс» у кількості 79 штатних одиниць.

Районною радою прийнято рішення про прийняття від Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства Полтавської ОДА до спільної власності територіальних громад району службового автотранспорту  для медичних працівників сільських амбулаторій - спецавтомобілів Reno Duster, що вручені Петрівсько-Роменській, Лютенській та Великобудищанській амбулаторіям загальної практики сімейної медицини.

Крім того районною радою прийнято цілий ряд майнових питань.