В останні дні серпня в Україні вшановується пам'ять загиблих учасників бойових дій в Іловайську та Дебальцевому у серпні 2014 року  та всіх військових, які загинули під час захисту цілісності та незалежності України.  

    

Тоді українські збройні підрозділи потрапили у вороже оточення. Зокрема, за важливий стратегічний об'єкт Донбасу – місто Іловайськ – боротьба тривала з середини серпня. Українським військовим майже вдалося оволодіти містом, але Москва кинула у супротив свої регулярні війська. В результаті близько десятка батальйонів українців потрапили в оточення. 29 серпня бойовики запропонували відкрити для українських військових гуманітарний коридор, по якому вони б могли вийти з «котла». Однак це була пастка…

Згідно з даними Генпрокуратури України тоді загинули 366 українських воїнів, 429 отримали поранення, 300 потрапили в полон. Щоправда учасники тих подій, які вижили, називають більші цифри загиблих. Серед полеглих під Іловайськом – є троє військових із  Гадяччини. Їхні імена навічно закарбувалися у пам’яті земляків: Кириєнко Юрій Володимирович, Лифар Анатолій Петрович, Ілляшенко Віктор Володимирович.

Тож згадаймо сьогодні  поіменно  загиблих гадячан у російсько – українській війні: Прудій Микола Васильович, Пономаренко Руслан Миколайович, Жадько Ігор Віталійович, Ільченко Сергій Анатолійович, Перепелятник Олег Миколайович, Корнійко Олександр Сергійович.

Їх імена навічно занесено до Книги Пошани Гадяцького району. Низький уклін і шана Героям, які віддали свої життя, боронячи незалежність держави.  Не забудемо, не пробачимо !