19 червня 2018 року депутати Гадяцької районної ради сьомого скликання побували в ролі туристів та випробували  маршрут Хитці-Броварки-Книшівка-Плішивець-Бобрик-Веприк, що має назву «Перлини Гадяцької провінції».

Кожна зупинка має свою «ізюминку». У Хитцях це – споруди –залишки залізниці, яка будувалася у кінці ХІХ століття за сприяння міністра залізничних шляхів сполучення Аполлона Кривошеїна та повинна була з′єднати Гадяч із Охтиркою.

У Броварках – курганний могильник скіфського часу, із яких досліджено 21 насип. Сьогодні можна побачити тут компактну групу із 9 курганів.

По дорозі на Книшівку заїхали у відновлену хатинку на місці, де у вересні 1941 року відбувалося засідання Полтавського підпільного обкому партії, на якому було прийнято рішення про організацію партизанського руху на території Гадяцького району.

Наступна зупинка – знайомство із перлиною українського барокко – Покровською церквою - єдиним  в Україні дев′ятибанним мурованим храмом у селі Плішивець, збудованим у 1902-1906 роках архітектором – художником І.С.Кузнецовим за сприяння архиєпископа Парфенія Левицького. До речі, діюча школа у селі Плішивець знаходиться в приміщенні церковно–парафіяльної школи, теж побудованої завдяки архиєпископу.

У селі Бобрик зачаровує зразок садибного будівництва 1805-1807 років – палац колишнього предводителя дворянства Гадяцького повіту поміщика Семена Масюкова, побудований у стилі раннього класицизму. Говорять, дуже схожий на будівлю «Білого дому» у Вашингтоні. Сьогодні тут знаходиться Бобрицька ЗОШ І –ІІ ступенів.

І завершило екскурсійний маршрут знайомство із церквою Успіння Пресвятої Богородиці, побудованої у 1821 році у с. Веприк у стилі ампір; церква діюча, хоч і ведуться сьогодні реставраційні роботи.

    Екскурсія відбулася за сприяння голови Гадяцької районної ради Володимира Нікітенка та голови районної державної адміністрації Олексія Матюшенка.

    Дякуємо екскурсоводу Ірині Орловій за чудовий маршрут та цікаві розповіді; Книшівському та Бобрицькому  сільським головам Тетяні Мільці та Любові Жажці за гостинність, отцю Роману –настоятелю Покровського храму за можливість доторкнутися до вічного.

    Закликаємо всіх земляків та ваших гостей популяризувати Гадяччину, знайомлячись із принадами нашої провінції.