30 серпня голова Гадяцької районної ради Володимир Нікітенко взяв участь у районній педагогічній конференції.

 

На її початку педагогічна спільнота разом із районним керівництвом привітали нових молодих спеціалістів. Цьогоріч до шкіл району після закінчення вищих навчальних закладів на роботу прийшли 7 вчителів.

У зверненні до освітян Володимир Павлович зазначив, що турбота і вболівання про майбутні покоління, створення комфортних умов для розвитку дітей є одним із головних завдань районної і місцевої влади.

«На сьогодні депутатами районної ради прийнято 6 програм, які успішно виконуються і сприяють розвитку та вдосконаленню освітньої галузі. Сільські ради, співпрацюючи з освітою, виділяють субвенції, направляють кошти на харчування дітей, підвезення дітей та утримання будівель.  Проблемні питання в освіті району існують, завдяки спільним зусиллям усіх гілок влади, відділу освіти, територіальних громад району нам вдається їх вирішити.

За минулий навчальний рік районна освіта на чолі з районною державною адміністрацією зберегла мережу навчальних закладів і покращила їх матеріально-технічне забезпечення. Ще чимало роботи у нас попереду. Я переконаний, що разом нам усе під силу і усі плани ми обов’язково реалізуємо. Але які б не робили ремонти, яке б обладнання до школи чи дитячого садочка не привозили – головним у навчальному закладі залишається вчитель, а в центрі навчального процесу – дитина.

Як ми навчимо і виховаємо наших дітей сьогодні – таким і буде наше суспільство завтра.  Дуже хочеться, щоб діти з радістю йшли до навчального закладу за знаннями, за щастям, за добром!

«Ми маємо справу з найскладнішим, неоціненним, найдорожчим, що є у житті. Від нас, від нашого вміння, майстерності залежить її життя, здоров'я, розум, характер, воля, громадянське й інтелектуальне обличчя» - писав у своїй книзі «Сто порад учителеві» відомий український педагог і письменник Василь Сухомлинський.

Шановні вчителі! Вам творити школу, яка була б школою для дітей, творчості – для вчителів і спокою та благополуччя для батьків.

Шановні директори шкіл та завідуючі дитячих дошкільних закладів! Ми хотіли б вас бачити беззаперечним авторитетом як у школі, в садочку, так і в селі. Суспільство хоче бачити у вашій особі ефективно діючого керівника освітнього процесу, який активно співпрацює із сільською владою і громадськістю, підприємствами та підприємцями, підтримує імідж району. Ми віримо у вас.

Сьогодні є всі підстави будувати спільноту відповідального вчительства.

Тут широке поле діяльності для науково-методичного центру Гадяцького відділу освіти: це і обмін досвідом між вчителями, тренінги, практикуми, майстер-класи, презентації на різні теми, конкурси «Учитель року», «Учитель-інноватор» і таке інше.

Залишилося працювати так, щоб усі вчителі брали участь у цих заходах, щоденно покращуючи свій фаховий рівень. Я сподіваюсь що так і буде.

В завершенні я щиро і сердечно вітаю всіх з початком нового 2017-2018 навчального року. Від душі бажаю усій педагогічній громаді у новому навчальному році плідної, творчої праці, невичерпної енергії, підтримки у колективі, підтримки від батьків та вихованців, міцного здоров’я, щастя, успіхів і удачі, благополуччя і миру», – виступив Володимир Нікітенко.

Крім того, голова районної ради наголосив на необхідності екологічного виховання учнів, збереження навколишнього природного середовища та ролі вчителя у цьому процесі.