Просимо Вашої допомоги у сприянні виділення коштів на ремонт автомобільної дороги державного значення Т-19-04 Білопілля-Терни-Липова Долина-Гадяч протяжністю 15,9 км у межах Гадяцького району. Згідно адміністративно-територіального устрою даний відрізок дороги з’єднує Полтавську та Сумську області, є артерією життя та має стратегічно важливе значення не тільки для району, для областей Сумської та Полтавської, а й для України в цілому.
Сьогодні рух автомобільного транспорту, особливо вантажного, дуже інтенсивний, так як на в’їзді до м. Гадяч знаходиться діючий елеватор та залізнична станція. Дорожнє покриття має суттєві дефекти, що проявляються в колійності, вибоїнах, просіданнях, тріщинах та руйнуванні краю проїжджої частини. Це вже не просто вибоїни на дорозі – це ями фактично без дороги.
Незадовільний стан дороги ускладнює доступ громадян населених пунктів сіл Глибока Долина, Мала Побиванка, Пирятинщина, Хитці, Плішивець, Броварки, Книшівка до районного центру для отримання медичних, освітніх та інших послуг. Шкільний автобус щодня чотири рази на день цим автошляхом здійснює підвіз учнів до навчальних закладів м. Гадяча. 
Унаслідок загрози людському життю та здоров’ю, збільшення кількості дорожньо-транспортних пригод перевізники автобусного сполучення відмовляються здійснювати свої рейси. Тривогу викликає й те, що за цієї ж причини стає неможливим своєчасне надання невідкладної медичної допомоги населенню, створюється реальна загроза для життя громадян. З цього приводу є дуже багато скарг та нарікань від мешканців населених пунктів, постійно зростає соціальне невдоволення населення. Жителі району не мають можливості вчасно доїжджати до місця праці, навчання та інших життєвоважливих місць району. 
Завдяки співфінансуванню з місцевих бюджетів, обласного бюджету у 2016 році на поточний ремонт відрізку автомобільної дороги державного значення Т-19-04 Білопілля-Терни-Липова Долина-Гадяч витратили близько 1500,00 тис грн., але ямкові роботи якісних результатів не приносять. 
Службою автомобільних доріг у Полтавській області (балансоутримувач) у квітні місяці поточного року проведено тендер на поточний середній ремонт автомобільної дороги державного значення Т-19-04 Білопілля-Терни-Липова Долина – Гадяч (на ділянці км 89+100-105+000) на суму 157.1 млн. грн. У 2017 році з державного бюджету виділяється 1,0 млн. грн. на проведення ремонтних робіт даної дороги та цієї суми коштів недостатньо для забезпечення безпечних умов руху автотранспорту. Здійснити ремонт даного відрізку дорожнього полотна – фінансово неможливо, так як у місцевих бюджетах відсутній необхідний обсяг коштів. 
Також у зв’язку із значним руйнуванням дорожнього покриття на вищезазначеній автомобільній дорозі Службою автомобільних доріг у Полтавській області введено обмеження руху транзитного вантажного автотранспорту, вага якого перевищує 10 тон. Обмеження введено на ділянці з 90-го по 105 км. (від межі Сумської та Полтавської областей до перехрещення з автодорогами О1702014 Гадяч-Сватки-Синівка та О1702015 Гадяч-Великі Будища). Зазначене обмеження руху буде знято після виконання робіт з поточного середнього ремонту автомобільної дороги Т-19-04 Білопілля-Терни-Липова Долина - Гадяч. Одночасно повідомляємо, що були випадки перекриття даної дороги в зв’язку з складними погодними умовами, так як дана дорога має низьку експлуатаційну якість. До Гадяцької районної державної адміністрації та Гадяцької районної ради надходять численні звернення від жителів Малопобиванської сільської ради стосовно проведення ремонту дороги за напрямком Гадяч-Липова Долина. Громада с. Мала Побиванка неодноразово перекривала даний напрям дороги з вимогою проведення ремонту дорожнього покриття.
Постійна відсутність коштів, недофінансування, а відтак – руйнація дорожнього покриття утворює замкнене коло. Як ніколи актуальним питанням наразі стоїть ремонт саме цього відрізку дороги, адже для нас головним завданням є створення безпечного руху автотранспорту не тільки для мешканців району, області, а й для України в цілому. 
Надмірно пошкоджені дороги є серйозною причиною для зменшення інвестиційної привабливості району, значною перешкодою підприємництва, що в свою чергу призводить до погіршення соціально-економічного становища краю.
Для забезпечення належного стану автомобільних доріг із сільських, районного, обласного бюджетів виділяються значні кошти на проведення поточних та капітальних ремонтів. Однак спільні зусилля місцевої влади щодо ремонту та утримання автодоріг не дають належного результату, оскільки більшість транзитних транспортних засобів порушують встановлені допустимі норми щодо ваги вантажу та транспортного засобу в цілому. Єдиним виходом з даної ситуації є встановлення стаціонарного пункту габаритно-вагового контролю. Це забезпечить контроль руху вантажівок, габаритні параметри яких перевищують нормативні. Наразі необхідно встановити хоча б три вагових комплекси на в’їздах у м. Гадяч, що забезпечить три робочих місця інспекторів для здійснення відповідного контролю. То ж просимо Вас посприяти в організації у Гадяцькому районі належних стаціонарних пунктів габаритно-вагового контролю. У свою чергу, районна влада готова співфінансувати утримання вищезазначених пунктів контролю. Відповідно з’явиться можливість здійснювати на новому, більш якісному рівні перевірки, зокрема, щодо дотримання вантажним автотранспортом вагових норм. 
Враховуючи соціальну значимість порушеного питання, сподіваємося на Ваше розуміння ситуації, підтримку та позитивне вирішення щодо виділення у 2017 році необхідних коштів для проведення ремонтних робіт дорожнього покриття та шляхопроводів до Гадяцького району та влаштування вагових комплексів на території району, адже збільшення терміну експлуатації автомобільних доріг – це наше спільне завдання.

Прийнято на двадцять третій сесії Гадяцької районної ради сьомого скликання
28 липня 2017 року