19 червня відбулося засідання постійної комісії районної ради з питань аграрної політики, земельних відносин, екології та раціонального природокористування.

Депутати заслухали інформацію про стан виплати орендної плати за використання земель власникам земельних часток Гадяцького району за підсумками 2013 року. Своєчасність та повнота здійснення розрахунків за оренду земельних часток є соціально важливим питанням для більшості селян нашого району. У минулому році середній розмір орендної плати складав близько 3%. Плата натуральною продукцією за одну тонну пшениці - 1800 грн. Обговоривши дане питання з заступником начальника відділу Держземагенства у Гадяцьому районі Іриною Даниленко та начальником управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Валерієм Гавелею комісія рекомендувала:

керівникам сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств та фізичним особам-підприємцям – орендарям усіх форм власності підняти орендну плату за використання земельних часток у 2014 році до 5%;

управлінню агропромислового розвитку райдержадміністрації, відділу держземагенства у Гадяцькому районі довести дані висновки та рекомендації до усіх зацікавлених сторін.

Комісія в черговий раз розглянула звернення мисливців та рибалок району про відміну рішення сесії районної ради про погодження надання у користування мисливських угідь на територіях сільських рад району.

Після обговорення висновку прокуратури по даному питанню з представниками організацій мисливців і рибалок, постійна комісія районної ради констатувала, що підстав для відміни рішення сесії районної ради немає.

Вів засідання голова постійної комісії Олександр Сухань. У її роботі взяли участь та виступили голова районної ради Олександр Лукаш, заступник голови районної ради Надія Коваленко, голова райдержадміністрації Олексій Матюшенко.